Niedziela XXVII Zw. w Roku Lit. – 02.10.2022 r.

 1. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.  
 2. Dziś w czasie Mszy św. o godz. 11.3o spotkanie z dziećmi klas IV rozpoczynających przygotowanie do Rocznicy I Komunii św. 
 3. Dziś w czasie Mszy św. o godz. 13,oo poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii św. 
 4. Dziś po Mszy św. o godz. 15,oo Nabożeństwo Październikowe i zmiana tajemnic różańcowych. 
 5. Przypominamy, że codziennie w dni powszednie, oprócz piątku Msze św. wieczorem odprawiane są o godz. 16,oo  i  17,oo. 
 6. Przypominamy o Nabożeństwach Październikowych odprawianych codziennie w dni powszednie po  Mszy św. o godz. 17,oo. Serdecznie zapraszamy. 
 7. Jutro, w poniedziałek spotkanie dla młodzieży klas VI przygotowujących się do Bierzmowania. 
 8. We wtorek spotkanie dla młodzieży klas VII przygotowujących się do Bierzmowania. 
 9. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 10. W piątek z racji I Piątku miesiąca od 16,oo możliwość spowiedzi św. O 17,oo Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone z Nabożeństwem Różańcowym, Msza św. w intencji Czcicieli Bożego Miłosierdzia i zmiana tajemnic dla Członków Straży Honorowej NSPJ. 
 11. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy w całym Kościele „Dzień Papieski”. Z racji obchodzonego „Dnia Papieskiego” w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Szczególnym celem Fundacji jest pomoc uczniom zdolnym, dobrze się uczącym z rodzin biednych.  
 12. Składka w przyszłą niedzielę jako II niedzielę miesiąca będzie przeznaczona na dalsze sprawy związane z potrzebami naszego kościoła i naszej Parafii.  
 13. Parafia OO. Franciszkanów w Przemyślu zaprasza na Wieczór Uwielbienia 8 października o godz. 18,3o. Szczegóły są podane na afiszu w gablocie przed kościołem. 
 14. Z tyłu za ławkami jest wyłożony specjalny numer „Gościa Niedzielnego” – Dotyk Miłosierdzia. Wszystko o Bożym Miłosierdziu w cenie 12,00 zł. 
 15. Został zakończony montaż dwóch klimatyzatorów do grzania w kościele w zimie.

Niedziela XXVI Zw. w Roku Lit. – 25.09.2022 r.

 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 2. W piątek od 17,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu. O 18,oo Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy. 
 3. Przypominamy, że od soboty /1 października/ Msze św. w dni powszednie będą odprawiane codziennie wieczorem już o godz. 16,oo i 17,oo.  Po Mszy św. o godz. 17,oo Nabożeństwo Październikowe. W piątki Nabożeństwo i Msza św. o godz. 17,oo. 
 4. Na Nabożeństwa Październikowe serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie wszystkie dzieci i młodzież. 
 5. Również Kancelaria Parafialna od 01.10 będzie czynna od 14,3o do 15,3o.  
 6. W sobotę przed południem odwiedzimy wszystkich zgłoszonych chorych. 
 7. W sobotę męski różaniec w mieście. 
 8. W sobotę, z racji I Soboty miesiąca o godz. 16,3o Nabożeństwo ku Czci Niepokalanego Serca Matki Bożej połączone z Nabożeństwem różańcowym, o godz. 17,oo Msza  św. niedzielna i możliwość przyjęcia Szkaplerza. 
 9. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci z klas IV na Mszę św. o godz. 11,3o. Dzieci te rozpoczynają przygotowanie do Rocznicy I Komunii św. 
 10. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 13,oo poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci z klas III, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii św. 
 11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15,oo Nabożeństwo Różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych. 
 12. Do końca września mija czas, kiedy można jeszcze zapisać dzieci do I Komunii św. w naszej Parafii oraz do Rocznicy I Komunii św. Dzieci otrzymują książeczki uczestnictwa w Mszach św. na cały rok szkolny. 
 13. Również do końca września Rodzice mogą zapisać dzieci z klas VI do rozpoczęcia przygotowania do Bierzmowania. 
 14. Młodzież z klas VIII przyjmie Sakrament Bierzmowania 22 października. Do końca września mija czas do uzupełnienia wszystkich danych i związanych z tym formalności. 

Niedziela XXV Zw. w Roku Lit. 18.09.2022 r. 

 1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się za wszystkich pracowników mediów. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Archidiecezjalne Radio Fara. 
 2. Przypominamy o Mszy św. dla dzieci w każdą niedzielę o godz. 13,oo i serdecznie zapraszamy. 
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 15,oo Nabożeństwo ofiarowane za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące. 
 4. We wtorek zapraszamy Rodziców dzieci z klas IV wraz z dziećmi na Mszę św. na godz. 18,oo i po Mszy św. na spotkanie. Dzieci te będą obchodzić Rocznicę I Komunii św. 
 5. W środę zapraszamy na godz. 19,oo na spotkanie młodzież kl. VIII. Młodzież ta już  22 października przyjmie Sakrament Bierzmowania. 
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.  
 7. W piątek jak zawsze od 17,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 18,oo Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia. 
 8. W piątek ks. Tomasz zaprasza młodzież na kolejne spotkanie. 
 9. Przypominamy raz jeszcze Rodzicom o zapisaniu dzieci do I Komunii św. w naszej Parafii do końca IX. 
 10. Również przypominamy Rodzicom o zapisaniu uczniów z klas VI do Bierzmowania. Również do końca IX. 

Niedziela XXIV Zw. w Roku Lit. – 11.09.2022 r. 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone czy też składane na dalsze sprawy związane z potrzebami naszego kościoła i naszej Parafii. 
 2. Dziś dzieci otrzymają książeczki uczestnictwa w Mszach św. niedzielnych. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci po Mszy św. przed ołtarz. 
 3. Jutro, w poniedziałek spotkanie dla młodzieży klas VI. Zapraszamy z Rodzicami. Wszyscy otrzymają specjalne deklaracje i trzeba do końca września zapisać dziecko do Bierzmowania. 
 4. Jutro w Archikatedrze o godz. 19,oo Koncert „Pomagającym Ukrainie”. Organizatorzy serdecznie zapraszają. 
 5. We wtorek /13 IX/ kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20,oo. Serdecznie zapraszamy. 
 6. W środę /14 IX/ Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z tej okazji w środę Uroczysta Droga Krzyżowa z Archikatedry na Wzgórze Trzech Krzyży. Rozpoczęcie o 19,oo. 
 7. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. 
 8. W środę o 19,oo spotkanie dla młodzieży klas VIII przed Bierzmowaniem. Bierzmowanie 22 X. 
 9. W czwartek, z racji III czwartku miesiąca Msza św. o godz. 18,oo ofiarowana będzie w intencji Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy. Po Mszy św. spotkanie Grupy Biblijnej. 
 10. W piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji Czcicieli Bożego Miłosierdzia.  
 11. W piątek spotkanie młodzieży – zaprasza ks. Tomasz. 
 12. W niedzielę /18 IX/  święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży. 
 13. W przyszłą niedzielę jako III niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 15,oo Nabożeństwo ofiarowane za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące. 
 14. Przyszła niedziela to Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Składka będzie przeznaczona na Radio Diecezjalne „FARA” 
 15. 20 Przemyska Brygada Obrony Terytorialnej rozpoczyna rekrutację do służby w jej szeregach. Szczegóły są podane na afiszu w gablocie przed kościołem. 

Niedziela XXIII Zw. w Roku Lit. – 04.09.2022r.

 1. Przypominamy, że od dziś w każdą niedziele będzie już Msza św. specjalna dla dzieci o godz. 13,oo. Serdecznie zapraszamy wszystkich a szczególnie wszystkie dzieci.  W przyszłą niedzielę dzieci otrzymają książeczki uczestnictw w Mszach św. niedzielnych jak co roku. 
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 15,oo Nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych. 
 3. Jutro, w poniedziałek spotkanie dla młodzieży klas VI.
 4. We wtorek spotkanie dla młodzieży klas VII.  
 5. W środę spotkanie dla młodzieży klas VIII. Bierzmowanie będzie 22 X. 
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 7. W czwartek  /08.09/ Święto Narodzenia NMP. 
 8. W piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 
 9. Składka w przyszłą niedzielę jako II niedzielę miesiąca będzie przeznaczona na dalsze sprawy związane z potrzebami naszego kościoła i naszej Parafii. 
 10. Przypominamy, że dzieci z klas III przystępują do I Komunii św. w swojej Parafii. Pierwsze organizacyjne potkanie dla rodziców tych dzieci w najbliższy piątek o godz. 19,oo tutaj w kościele. Dziś po każdej Mszy św. można zabrać specjalne deklaracje do wypełnienia i dostarczenie na spotkanie w piątek przy zapisie dziecka. 

Niedziela XXII w Roku Lit. 28.08.2022 r. 

 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 2. W czwartek rozpoczęcie Roku Szkolnego. Msza św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego w czwartek o godz. 8,oo w naszym kościele. Zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież, Rodziców, Nauczycieli i Wychowawców. Gdyby ktoś nie mógł być rano to zapraszamy wieczorem na godz. 18,oo. 
 3. Przypominamy, że dzieci z klas III przygotowują się do I Komunii św. w swojej parafii. W najbliższym czasie będzie pierwsze organizacyjne spotkanie z Rodzicami. 
 4. W piątek od 17,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi z racji I Piątku miesiąca. O 18,oo Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, Msza św. i zmian tajemnic da Członków Straży Honorowej NSPJ. 
 5. W sobotę męski różaniec w mieście. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem. 
 6. W sobotę przed południem odwiedzimy wszystkich zgłoszonych chorych. 
 7. W sobotę o 17,3o Nabożeństwo ku Czci Niepokalanego Serca Maryi. O 18,oo Msza św. niedzielna i po Mszy św. możliwość przyjęcia Szkaplerza. 
 8. Od następnej niedzieli w każdą niedzielę Msza św. dla dzieci o godz. 13,oo. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15,oo Nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych.
 10. Od czwartku rozpoczyna działalność Parafialna Świetlica Środowiskowa. 
 11. Od czwartku będzie czynny też Parafialny Punkt „Caritas” obok kościoła. Punkt czynny w poniedziałki i czwartki od 16,3o do 18,oo. 
 12. Spotkania dla młodzieży rozpoczynającej czy też kontynuującej spotkania przygotowujące do Bierzmowania odbędą się w przyszłym tygodniu.  
 13. W najbliższą sobotę odbędzie się Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi do Kalwarii Pacławskiej. Szczegóły podane są na afiszu w gablocie przed kościołem. 
 14. W Przychodni przy MZK przy ul. Lwowskiej został otwarty GABINET LOGOPEDYCZNO-PEDAGOGICZNY. Pani Pedagog zaprasza serdecznie dzieci na bezpłatne konsultacje w każdą sobotę wrześni i października po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się. Szczegóły też są podane na afiszu w gablocie przed kościołem.

Niedziela XXI Zw. w Roku Lit. – 21.08.2022 r.

 1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 2. W piątek /26 sierpnia/ Uroczystość NMP Częstochowskiej. Z racji Uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 
 3. W piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy. 

Niedziela XX Zw. w Roku Lit. – 14.08.2022 r. 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone czy też składne na dalsze sprawy związane z potrzebami naszego kościoła i naszej Parafii. 
 2. Jutro / 15 VIII / Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jutro w naszym kościele tak jak w każdą niedzielę. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie owoców, ziół i kwiatów. 
 3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. 
 4. W czwartek Msza św. o godz. 18,oo będzie ofiarowana w intencji naszej Ojczyzny. 
 5. W piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 
 6. W przyszłą niedzielę, jako III niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 15,oo Nabożeństwo ofiarowane za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące. 

Niedziela XIX Zw. w Roku Lit. – 07.08.2022 r. 

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 15,oo Nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych. 
 2. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. 
 3. W piątek po Mszy św. rano czyli ok. godz. 7,oo wyruszy z naszej Parafii Piesza Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej. 
 4. W piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 
 5. W sobotę / 13 VIII / kolejne Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20,oo. Serdecznie zapraszamy. 
 6. W przyszłą niedzielę, jako II niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na dalsze sprawy związane z potrzebami naszego kościoła i naszej Parafii.

Niedziela XVIII Zw. w Roku Lit. – 31.07.2022 r.

 1.  W związku z tradycyjnym dniem św. Krzysztofa, patrona kierowców, dziś  również po każdej Mszy św. odbędzie się pobłogosławienie kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych. Serdecznie zapraszamy wszystkich kierowców wraz z pojazdami. Kierowca każdego poświęconego samochodu może otrzymać zafoliowany, poświęcony obrazek św. Krzysztofa wraz z modlitwą do św. Krzysztofa, do umieszczenia w samochodzie lub w dokumentach. Można też otrzymać dziesiątek różańca do zapięcia przy lusterku samochodu lub bryloczek do kluczyka. 
 2. W związku z poświęceniem pojazdów dziś również po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Misje, jako dar kierowców na pomoc w zakupie misyjnych środków transportu.  
 3. Kierowców prosimy o podejście do samochodów ale dopiero po Mszy św. Ofiary przekazane z racji poświęcenia zostają również przekazane na misje św. 
 4. Jutro rozpoczynamy miesiąc Sierpień – miesiąc trzeźwości. 
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 6. W piątek, z racji I piątku miesiąca od 17,oo możliwość spowiedzi św. O 18,oo Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, Msza św. w intencji Czcicieli Bożego Miłosierdzia i zmiana tajemnic dla Członków Straży Honorowej NSPJ. 
 7. W sobotę Święto Przemienienia Pańskiego. 
 8. W sobotę przed południem odwiedzimy wszystkich zgłoszonych chorych. 
 9. W sobotę męski różaniec w mieście. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły są podane na afiszu w gablocie przed kościołem. 
 10. W sobotę, jako I sobotę miesiąca, o 17,3o Nabożeństwo ku Czci Niepokalanego Serca Matki Bożej. O 18,oo Msza św. jak zawsze już niedzielna i możliwość przyjęcia Szkaplerza.  Serdecznie zapraszamy. 
 11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15,oo Nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych. 
 12. Pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej z naszej Parafii wyruszy 12 sierpnia. W celach organizacyjnych bardzo prosimy o zapisanie się wszystkich, którzy wybierają się pieszo. Szczegóły podamy jeszcze w przyszłą niedzielę. 

Niedziela XVII Zw. w Roku Lit. – 24.07.2022 r.

 1. W związku z tradycyjnym dniem św. Krzysztofa, patrona kierowców, dziś  po każdej Mszy św. odbędzie się pobłogosławienie kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych. Serdecznie zapraszamy wszystkich kierowców wraz z pojazdami. Kierowca każdego poświęconego samochodu może otrzymać zafoliowany, poświęcony obrazek św. Krzysztofa wraz z modlitwą do św. Krzysztofa, do umieszczenia w samochodzie lub w dokumentach. Można też otrzymać dziesiątek różańca do zapięcia przy lusterku samochodu lub bryloczek do kluczyka. 
 2. W związku z poświęceniem pojazdów dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Misje, jako dar kierowców na pomoc w zakupie misyjnych środków transportu. Celem tej pięknej akcji jest hasło „1 grosz za 1 km jazdy” szczęśliwie przebytej. 
 3. Kierowców prosimy o podejście do samochodów ale dopiero po Mszy św. Ofiary przekazane z racji poświęcenia zostają również przekazane na misje św. 
 4. Gdyby ktoś nie mógł poświęcić samochodu dziś to również w przyszłą niedzielę odbędzie się  poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. dla tych, którzy nie będą mogli poświęcić dziś. 
 5. Jutro Liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa – Patrona Kierowców. 
 6. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. 
 7. W piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.  

Niedziela XVI Zw. w Roku Lit. – 17.07.2022 r.

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 15,oo z racji III niedzieli miesiąca Nabożeństwo ofiarowane za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
 2. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. 
 3. W czwartek z racji III czwartku miesiąca Msza św. o godz. 18,oo będzie ofiarowana w intencji naszej Ojczyzny. 
 4. W piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.  Serdecznie zapraszamy. 
 5. W związku z tradycyjnym dniem św. Krzysztofa, patrona kierowców, w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się pobłogosławienie kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych. Serdecznie zapraszamy wszystkich kierowców wraz z pojazdami. Kierowca każdego poświęconego samochodu będzie mógł otrzymać specjalnie poświęcony obrazek św. Krzysztofa wraz z modlitwą do św. Krzysztofa, do umieszczenia w samochodzie lub w dokumentach. Będzie też możliwość otrzymania dziesiątka różańca lub bryloczka do kluczyków. 
 6. W związku z poświęceniem pojazdów w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Misje św., jako dar kierowców na pomoc w zakupie misyjnych środków transportu. Celem tej pięknej akcji jest hasło „1 grosz za 1 km jazdy” szczęśliwie przebytej. Również ofiary złożone przy poświęceniu pojazdów będą przeznaczone na Misje św. 
 7. Gdyby ktoś nie mógł poświęcić samochodu w przyszłą niedzielę to poświęcenie pojazdów będzie również po każdej Mszy św. tydzień później tj. 31 lipca. 
 8. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 19,oo zostanie odprawiona w intencji wszystkich Pracowników Miejskiego Zakładu Komunikacji. Serdecznie zapraszamy.

Niedziela XV Zw. w Roku Lit. – 10.07.2022 r.

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone czy też składane na dalsze sprawy związane z potrzebami naszego kościoła i naszej Parafii. 
 2. W środę /13 lipca/ Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20,oo. Serdecznie zapraszamy. 
 3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. 
 4. W piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 
 5. W przyszłą niedzielę, z racji III niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 15,oo Nabożeństwo ofiarowane za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące. 
 6. Już dziś przypominamy, że przez dwie ostatnie niedziele lipca tj. 24 i 31 odbędzie się poświęcenie pojazdów i pobłogosławienie kierowców. 
 7. Przypominamy, że w miesiącu lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. dla dzieci o godz. 13,oo.

Niedziela XIV Zw. w Roku Lit. – 03.07.2022 r.

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 15,oo Nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych. 
 2. Przypominamy, że w miesiącu lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. dla dzieci o godz. 13,oo. 
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 4. W piątek wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana patrona naszej Archidiecezji. 
 5. W piątek  od 17,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu. O 18,oo Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy. 
 6. Składka w przyszłą niedzielę, jako II niedzielę miesiąca będzie przeznaczona na dalsze sprawy związane z potrzebami naszego kościoła i naszej Parafii. 
 7. Już dziś przypominamy, że przez dwie ostatnie niedziele lipca tj. 24 i 31 odbędzie się poświęcenie pojazdów i pobłogosławienie kierowców. 
 8. Jutro wyruszy 42 Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Prosimy o modlitwę w intencji Pielgrzymów i prosimy o włączenie się w duchowe pielgrzymowanie. 

Niedziela XIII Zw. w Roku Lit. – 26.06.2022 r. 

 1. Dziś dzieci mogą jeszcze złożyć książeczki uczestnictwa w Mszach św. i otrzymać talon do odebrania nagrody niespodzianki. 
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 15,oo Nabożeństwo Czerwcowe. 
 3. Jutro, w poniedziałek /27 czerwca/ Uroczystość Odpustowa w naszej Parafii – NMP Nieustającej Pomocy. 
 4. Msze św. jutro w naszym kościele o godz. 7,oo;    9,oo;    18,oo. 
 5. Jutro Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 18,oo pod przewodnictwem J.E. Ks. Arcybiskupa Adama Szala. Jest to zakończenie naszej Wizytacji Parafialnej. Zapraszamy serdecznie wszystkich. Dzieci odbierają jutro po Uroczystej Mszy św. z Ks. Arcybiskupem nagrody niespodzianki. 
 6. Ks. Arcybiskup zaprasza na godz. 15,oo na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia. 
 7. W środę /29.06./  Uroczystość  św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7,oo;  9,oo  i  17,oo;  18,oo. Składka z  Uroczystości przeznaczona jak co roku  na potrzeby Stolicy Apostolskiej. 
 8. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 9. W czwartek zakończenie Nabożeństw Czerwcowych
 10. W piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia. Serdecznie wszystkich zapraszamy. 
 11. W piątek z racji I Piątku miesiąca od 17,oo możliwość spowiedzi św. Po Mszy św. zmiana tajemnic dla Członków Straży Honorowej NSPJ. 
 12. W sobotę przed południem odwiedzimy wszystkich zgłoszonych chorych. 
 13. W sobotę męski różaniec w mieście. 
 14. W sobotę z racji I Soboty miesiąca o 17,3o Nabożeństwo ku czci Niepokalanego serca NMP, o 18,oo Msza św. niedzielna i możliwość przyjęcia Szkaplerza. 
 15. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15,oo Nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych. 
 16. Przypominamy, że od następnej niedzieli przez miesiąc lipiec i sierpień nie będzie Mszy św. specjalnej dla dzieci o godz. 13,oo. 
 17. Już dziś przypominamy, że przez dwie  niedziele lipca tj. 24 i 31 odbędzie się poświęcenie pojazdów i pobłogosławienie kierowców. Każdy może otrzymać specjalnie  zafoliowany obrazek św. Krzysztofa wraz z modlitwą do umieszczenia w samochodzie lub w dokumentach. Będą też bryloczki do kluczyka ze św. Krzysztofem oraz dziesiątki różańca do zapięcia przy lusterku samochodu. 
 18. Przez miesiąc lipiec i sierpień będzie nieczynny Parafialny Punkt „Caritas” obok kościoła. 

Niedziela XII Zw. w Roku Lit. – 19.06.2022 r. 

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 13,oo Uroczysta procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy tak jak co roku przez Grupy Parafialne. 
 2. Zapraszamy serdecznie wszystkich; wszystkie dzieci, dzieci I Komunijne i Rocznicowe, małe dzieci do sypania kwiatków i do dzwonków. Po procesji specjalne Błogosławieństwo wszystkich dzieci i coś słodkiego dla dzieci. 
 3. Dzieci oddają dziś książeczki uczestnictwa w Mszach św. przez cały rok. Dzieci otrzymają talon do odebrania nagrody – niespodzianki. 
 4. Dziś po Mszy św. o godz. 15,oo Nabożeństwo Czerwcowe połączone z Nabożeństwem za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące z racji III Niedzieli miesiąca. 
 5. Przypominamy o Nabożeństwach Czerwcowych odprawianych codziennie w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18,oo i serdecznie zapraszamy. 
 6. Trwa również Oktawa Bożego Ciała z procesją wokół kościoła codziennie po Mszy św. o godz. 18,oo. Serdecznie zapraszamy również wszystkie dzieci. 
 7. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 8. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała z poświęceniem wianków, ziół i kwiatów. Serdecznie zapraszamy. 
 9. W piątek z racji Zakończenia Roku Szkolnego zapraszamy na Mszę św. o godz. 8,oo wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców. Po Mszy św. dzieci i młodzież przejdą spokojnie do Szkoły. 
 10. W piątek Uroczystość N. S. Pana Jezusa. Z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 
 11. W następny poniedziałek /27.06./ Uroczystość Odpustowa w naszej Parafii – NMP Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy już dziś wszystkich na Uroczystą Sumę Odpustową o godz. 18.oo. 
 12. W przyszłą niedzielę będzie jeszcze Msza św. dla dzieci o godz. 13,oo. Przez cały miesiąc lipiec i sierpień nie będzie tej Mszy św. o godz. 13,oo. 
 13. Już za dwa tygodnie wyrusza 42 Archidiecezjalna Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Grupa św. Kazimierza pod przewodnictwem ks. Krzysztofa wyrusza 4 lipca. Bliższe informacje na plakatach. Serdecznie zapraszamy chętnych. Dziś po Mszy św. o godz. 15,oo spotkanie Ks. Krzysztofa z Pielgrzymami. 

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – 16.06.2022 r.

 1. Dziś Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało.  
 2. Msze św. w naszym kościele dziś tak jak w każdą niedzielę. 
 3. Uroczysta Procesja Eucharystyczna rozpocznie się Mszą św. w Archikatedrze Przemyskiej i przejdzie ulicami Miasta do Kościoła Księży Salezjanów.  Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa. 
 4. Dziś o godz. 16,oo wyjazd na Koncert do Rzeszowa „ Jednego Serca i Jednego Ducha „ dla wszystkich zgłoszonych. 
 5. Dziś z racji 16 czerwca Msza św. o godz. 18,oo zostanie odprawiona w intencji naszej Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy 
 6. Od jutra Oktawa Bożego Ciała. Od jutra codziennie w Oktawie po Mszy św. o godz.18,oo procesja wokół kościoła. Zapraszamy serdecznie wszystkich. Dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia dzwonkami. 
 7. Jutro, w piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone z Nabożeństwem Czerwcowym i Msza św. w intencji Bożego Miłosierdzia. 
 8. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. Abp. Adam Szal. 
 9. W  najbliższą niedzielę  po Mszy św. o godz. 13,oo Uroczysta procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy tak jak co roku przez Grupy Parafialne. 
 10. Zapraszamy serdecznie wszystkich; wszystkie dzieci, dzieci I Komunijne i Rocznicowe w strojach I Komunijnych, małe dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia dzwonkami. 
 11. Po procesji specjalne Błogosławieństwo dla wszystkich dzieci i jak zawsze coś słodkiego dla dzieci. 
 12. W niedzielę po Mszy św. o godz. 15,oo spotkanie z ks. Krzysztofem dla wszystkich, którzy chcą pielgrzymować na Jasną Górę. 
 13. Dla dzieci, które zostały zapisane wraz z Rodzicami czy Opiekunami w najbliższą sobotę jest wyjazd do Tuligłów. Wyjazd będzie o godz. 9,oo. Powrót w godzinach popołudniowych. Dzieci I Komunijne i Rocznicowe prosimy o wyjazd w strojach I Komunijnych. Po Mszy św. dzieci się przebiorą w zwykłe stroje. Dla dzieci oczywiście specjalny piknik z zabawami i niespodziankami. 
 14. Organizowana jest kolejna Pielgrzymka do Medjugorie. Szczegóły są podane na afiszach w gablotach przed kościołem. 
 15. Będzie też organizowana Pielgrzymka do Ziemi Świętej i Jordanii. Szczegóły w zakrystii po każdej Mszy św. 
 16. Wszystkie dzieci w niedzielę przychodzą z książeczkami uczestnictw w Mszach św. przez cały rok. Dzieci otrzymają talon do odebrania nagrody – niespodzianki. Szczegóły podamy dzieciom w niedzielę. 

Niedziela – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 12.06.2022 r. 

 1. Dzisiejsza Niedziela to Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dziś kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.  
 2. Nabożeństwo Czerwcowe  dziś po Mszy św. o godz. 15,oo. 
 3. W poniedziałek /13 czerwca/ Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy
 4. We wtorek spotkanie Akcji Katolickiej i Zespołu Charytatywnego. 
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 6. W najbliższy czwartek /16 czerwca/ Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało.  
 7. Msze św. w naszym kościele w Boże Ciało tak jak w każdą niedzielę. 
 8. W mieście uroczysta procesja rozpocznie się Mszą św. w Archikatedrze o godz. 9,oo. Serdecznie zapraszamy. 
 9. W przyszłą niedzielę  po Mszy św. o godz. 13,oo Uroczysta procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy tak jak co roku przez Grupy Parafialne. 
 10. Zapraszamy serdecznie wszystkich; wszystkie dzieci, dzieci I Komunijne i Rocznicowe, małe dzieci do sypania kwiatków. 
 11. W piątek o 18,oo Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone z Nabożeństwem Czerwcowym. 
 12. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest dyspensa ks. Abpa Metropolity Przemyskiego. 
 13. Codziennie w Oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy. 
 14. W Boże Ciało /16 czerwca/ o godz. …… będzie wraz z księżmi z naszej Parafii autokarowy wyjazd na koncert do Rzeszowa „Jednego Serca i Jednego Ducha”. 
 15. Dla dzieci natomiast z okazji Dnia Dziecka jest wyjazd do Tuligłów. Wyjazd w sobotę po Bożym Ciele /18 czerwca/. Wyjeżdżają tylko te dzieci, które się zapisały i zapłaciły. Dla dzieci zorganizowane będą różne atrakcje całkowicie bezpłatnie; piknik rodzinny, gry, zabawy, występy wraz z wyżywieniem. Z dziećmi jadą Rodzice lub Opiekunowie, którzy się również zapisali. Wyjazd będzie o godz. 9,oo. Powrót w godzinach popołudniowych.  
 16. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, szczególnie specjalnego wydania Gościa Niedzielnego o Cudach Eucharystycznych

Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 05.06.2022 r. 

 1. Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 2. Dziś po Mszy św. o godz. 15,oo Nabożeństwo Czerwcowe.

 3. Przypominamy o Nabożeństwach Czerwcowych odprawianych codziennie w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18,oo i serdecznie zapraszamy.

 4. Jutro, w poniedziałek drugi dzień Zielonych Świat – Święto NMP Matki Kościoła.

 5. Msze św. jutro w naszym kościele o godz. 7,oo; 9,oo; 17,oo i 18.oo.

 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 7. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlić się będziemy za kapłanów oraz o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie.

 8. W piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone z Nabożeństwem Czerwcowym i Msza św. w intencji wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia.

 9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Wraz z tą niedzielą kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.

 10. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. w niedziele, święta jak również w dni powszednie.

 11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie formy wsparcia na rzecz naszego kościoła i naszej Parafii.

 12. W Boże Ciało /16 czerwca/ o godz. 16.00 będzie wraz z księżmi z naszej Parafii autokarowy wyjazd na koncert do Rzeszowa „Jednego Serca i Jednego Ducha”.

 13. Dla dzieci natomiast z okazji Dnia Dziecka jest wyjazd do Tuligłów. Wyjazd w sobotę po Bożym Ciele /18 czerwca/. Wyjeżdżają tylko te dzieci, które się zapisały i zapłaciły. Dla dzieci zorganizowane będą różne atrakcje całkowicie bezpłatnie; piknik rodzinny, gry, zabawy, występy wraz z wyżywieniem. Z dziećmi jadą Rodzice lub Opiekunowie, którzy się również zapisali. Wyjazd będzie o godz. 9,oo. Powrót w godzinach popołudniowych.

Uroczystość  Wniebowstąpienia Pańskiego – 29.05.2022 r.

 1. Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. 
 3. Nabożeństwo Majowe dziś po Mszy św. o godz. 15,oo. 
 4. Przypominamy, że Nabożeństwa Majowe w dni powszednie odprawiane są jeszcze codziennie po Mszy św. o godz. 18,oo. Serdecznie zapraszamy. 
 5. We wtorek zakończenie Nabożeństw Majowych. 
 6. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. 
 7. W środę rozpoczęcie Nabożeństw Czerwcowych do NSPJ. 
 8. W piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 9. Z racji I Piątku miesiąca, w piątek od godz. 17,oo możliwość spowiedzi. 
 10. W sobotę przed południem odwiedzimy wszystkich zgłoszonych chorych. 
 11. W sobotę męski różaniec w mieście. 
 12. W sobotę po Mszy św. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa połączone z Nabożeństwem do Niepokalanego Serca Matki Bożej z racji I Soboty miesiąca i możliwość przyjęcia Szkaplerza.   
 13. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. 
 14. W przyszłą niedzielę Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 15,oo i zmiana tajemnic różańcowych. 
 15. Dziś w Archidiecezji święcenia diakonatu, a za tydzień w sobotę święcenia kapłańskie. Módlmy się za tych, którzy będą je przyjmować. 
 16. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Mszach św. niedzielnych, świątecznych jak również w dni powszednie. 
 17. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie formy wsparcia na rzecz naszego kościoła i naszej Parafii. 
 18. W Boże Ciało /16 czerwca/ w godzinach popołudniowych będzie organizowany wraz z księżmi z naszej Parafii autokarowy wyjazd na koncert do Rzeszowa „Jednego Serca i Jednego Ducha”. Zapisy tylko do końca maja. Koszt wyjazdu to  20,00 zł. Wpłata przy zapisie. 
 19. Dla dzieci natomiast z okazji Dnia Dziecka jest wyjazd do Tuligłów. Wyjazd w sobotę po Bożym Ciele /18 czerwca/. Koszt wyjazdu to symboliczne 10 zł. od osoby. Wyjeżdżają tylko te dzieci, które się zapisały i zapłaciły. Dla dzieci zorganizowane będą różne atrakcje całkowicie bezpłatnie; piknik rodzinny, gry, zabawy, występy wraz z wyżywieniem. Z dziećmi jadą Rodzice lub Opiekunowie, którzy się również zapisali. Serdecznie zapraszamy.  Wyjazd będzie o godz. 9,oo. Powrót w godzinach popołudniowych.

Niedziela VI Wielkanocy – 22.05.2022 r. 

 1. Nabożeństwo Majowe  dziś po Mszy św. o godz. 15,oo. 
 2. Przypominamy o Nabożeństwach Majowych  odprawianych codziennie w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18,oo. Serdecznie zapraszamy.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 4. W czwartek /22 maja/ Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych Mamach. Dla żyjących prośmy potrzebne łaski, a dla zmarłych o dar życia wiecznego z Bogiem. 
 5. W piątek od 17,oo wystawienie Najświętszego Sakramenty. O 18,oo Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone z Nabożeństwem Majowym i Msza św. w intencji wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia oraz we wszystkich Ich intencjach. 
 6. W piątek początek Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.  
 7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej Archidiecezji święcenia diakonatu. Otoczmy modlitwą wszystkich kandydatów do święceń. 
 8. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Mszach św. niedzielnych, świątecznych jak również w dni powszednie. Przypominamy, że Msze św. w dni powszednie są odprawiane o 6,3o; 17.oo i 18,oo.  
 9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie formy wsparcia na rzecz naszego kościoła i naszej Parafii. 
 10. W Boże Ciało /16 czerwca/ w godzinach popołudniowych będzie organizowany wraz z księżmi z naszej Parafii autokarowy wyjazd na koncert do Rzeszowa „Jednego Serca i Jednego Ducha”. Zapisy codziennie do końca maja. Koszt wyjazdu to  20,00 zł. Wpłata przy zapisie. 
 11. Dla dzieci natomiast z okazji Dnia Dziecka będzie organizowany również z księżmi z naszej Parafii autokarowy wyjazd do Tuligłów. Wyjazd w sobotę po Bożym Ciele /18 czerwca/. Koszt wyjazdu to symboliczne 10 zł. od osoby. Zapisy tylko do dzisiaj. Dla dzieci zorganizowane będą różne atrakcje całkowicie bezpłatnie; piknik rodzinny, gry, zabawy, występy wraz z wyżywieniem. Z dziećmi mogą jechać Rodzice lub Opiekunowie. Serdecznie zapraszamy.  Wyjazd byłby ok. godz. 9,oo. Powrót w godzinach popołudniowych.  

Niedziela V Wielkanocy – 15.05.2022 r. 

 1. Dziś w czasie Mszy św. o godz. 13,oo Rocznica I Komunii św. dla dzieci z klas IV.
 2. Jutro rozpocznie się dla tych dzieci Biały Tydzień. 
 3. Nabożeństwo Majowe dziś po Mszy św. o godz. 15,oo ofiarowane za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące z racji III niedzieli miesiąca.  
 4. Przypominamy, że Nabożeństwa Majowe w dni powszednie odprawiane są codziennie po Mszy św. o godz. 18,oo. Serdecznie zapraszamy. 
 5. W poniedziałek Święto Św. Andrzeja Boboli – patrona Polski. 
 6. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. 
 7. W czwartek Msz św. o godz. 18,oo będzie ofiarowana w intencji Ojczyzny z racji III czwartku miesiąca. Serdecznie zapraszamy. 
 8. W piątek o 17,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu. O 18,oo  Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone z Nabożeństwem Majowym i Msza św. w intencji wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia.
 9. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Mszach św. niedzielnych, świątecznych jak również w dni powszednie. 
 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie formy wsparcia na rzecz naszego kościoła i naszej Parafii. 
 11. W Boże Ciało /16 czerwca/ w godzinach popołudniowych będzie organizowany wraz z księżmi z naszej Parafii autokarowy wyjazd na koncert do Rzeszowa „Jednego Serca i Jednego Ducha”. Zapisy od dziś codziennie do końca maja. Koszt wyjazdu to  20,00 zł. Wpłata przy zapisie. 
 12. Dla dzieci natomiast z okazji Dnia Dziecka będzie organizowany również z księżmi z naszej Parafii autokarowy wyjazd do Tuligłów. Wyjazd w sobotę po Boży Ciele /18 czerwca/. Koszt wyjazdu to symboliczne 10 zł. od osoby. Zapisy tylko do następnej niedzieli. Dla dzieci zorganizowane będą różne atrakcje całkowicie bezpłatnie; piknik rodzinny, gry, zabawy, występy wraz z wyżywieniem. Z dziećmi mogą jechać Rodzice lub Opiekunowie. Serdecznie zapraszamy.  Wyjazd byłby ok. godz. 9,oo. Powrót w godzinach popołudniowych. 

Niedziela IV Wielkanocy – 08.05.2022 r. 

 1. Składka z dzisiejszej niedzieli, jako II niedzieli miesiąca przeznaczona jest na dalsze sprawy związane z potrzebami naszego kościoła i naszej Parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone czy też składane na dalsze sprawy związane z potrzebami naszego kościoła i naszej Parafii. 
 2. Dziś w naszej Parafii I Komunii św. dla dzieci z klas III. Zostanie odprawiona dla tych dzieci dodatkowa Msza św. o godz. 12,15. Z tej racji nie będzie dziś Mszy św. specjalnej dla dzieci o godz. 13,oo. 
 3. Od jutra Biały Tydzień dla tych dzieci. Serdecznie zapraszamy. 
 4. Nabożeństwo Majowe dziś po Mszy św. o godz. 15,oo. 
 5. Dzisiejsza Niedziela to niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w kościele. 
 6. Przypominamy, że Nabożeństwa Majowe w dni powszednie odprawiane są codziennie po Mszy św. o godz. 18,oo. Serdecznie zapraszamy. 
 7. Wczoraj rozpoczęła się Nowenna do św. Andrzeja Boboli z racji 20-lecia ogłoszenia Go Patronem Polski. 
 8. Jutro, w poniedziałek Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona Polski. Serdecznie zapraszamy. 
 9. We wtorek zapraszamy na Mszę św. i spotkanie wszystkich Członków Akcji Katolickiej i Zespołu Charytatywnego. 
 10. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. 
 11. W piątek o 18,oo Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, połączone z Nabożeństwem Majowym i Msza św. w intencji wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia. 
 12. W piątek /13 maja / o godz. 20,oo Uroczyste Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszamy. 
 13. W sobotę od godz. 16,oo spowiedź św. dla dzieci z klas IV, które będą obchodzić Rocznicę swojej I Komunii św. 
 14. W przyszłą niedzielę Rocznica I Komunii św. dla dzieci z klas IV. Rocznica I Komunii św. odbędzie się w czasie Mszy św. o godz. 13,oo. Serdecznie zapraszamy. 
 15. Zapraszamy serdecznie do udziału we Mszy św. w niedziele i Święta oraz w dni powszednie. Zwłaszcza w niedziele można uczestniczyć w kościele jak również na zewnątrz gdzie plac przed kościołem i plac parkingowy jest nagłośniony. 

Niedziela III Wielkanocy – 01.05.2022 r. 

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 15,oo rozpoczęcie Nabożeństw Majowych i zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Przypominamy, że Nabożeństwa Majowe odprawiane są codziennie w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18,oo. Serdecznie zapraszamy. 
 3. Papież Franciszek prosi, aby w miesiącu maju cały Kościół przyzywał wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny w intencji zakończenia wojny na Ukrainie i pokoju. 
 4. We wtorek /3 maja/ Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. we wtorek w naszym kościele tak jak w każdą niedzielę.  
 5. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. 
 6. W piątek z racji I piątku miesiąca od 17,oo możliwość spowiedzi św. 
 7. W piątek o 18,oo  Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone z Nabożeństwem Majowym i zmiana tajemnic dla Członków Straży Honorowej NSPJ. 
 8. W sobotę męski różaniec w mieście. 
 9. W sobotę, z racji I soboty maja,  Uroczysty Dzień Chorych w naszej Parafii. Uroczysta Msza św. w intencji wszystkich chorych, z Sakramentem Namaszczenia Chorych i z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem o godz. 9,oo. Serdecznie zapraszamy. Prosimy o przywiezienie chorych i starszych. 
 10. W sobotę odwiedzimy też wszystkich zgłoszonych chorych po domach. 
 11. W sobotę z racji I Soboty Miesiąca, Nabożeństwo Majowe po Mszy św. wieczornej o godz. 18,oo, połączone z Nabożeństwem ku Czci Niepokalanego Serca Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy.  
 12. W sobotę spowiedź św. dla dzieci przed I Komunią św. O godz. 16,oo dla dziewczynek, o 17,oo dla chłopców. Ze spowiedzi św. mogą też skorzystać Rodzice, Rodzice Chrzestni oraz wszyscy inni chętni. Serdecznie zapraszamy. 
 13. W najbliższą niedzielę / 09 maja / Uroczystość I Komunii św. w naszej Parafii. Zostanie odprawiona dodatkowa Msza św.  dla tych dzieci o godz. 12,15. Przepraszamy, gdyż z tej racji w najbliższą niedzielę nie będzie Mszy św. specjalnej dla dzieci o godz. 13,oo. 
 14. Składka w następną niedzielę jako II niedzielę miesiąca będzie przeznaczona na dalsze sprawy związane z potrzebami naszego kościoła i naszej Parafii.
 15. Spotkani dla młodzieży klas VI i VII odbędą się w przyszłym tygodniu.  
 16. Składamy serdeczne  podziękowanie wszystkim, którzy przekazali 1% z podatku na rzecz dzieci z naszej Parafialnej Świetlicy. 

Niedziela II Wielkanocy – Niedziela Miłosierdzia – 24.04.2022 r. 

 1. Dzisiejsza Niedziela, to Niedziela Miłosierdzia Bożego. 
 2. Dziś rozpoczyna się w całym kościele Tydzień Miłosierdzia. Dlatego dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc dla Ukrainy. Wszystkie ofiary zostają przeznaczone do Caritas AP. 
 3. Dziś o godz. 15,oo Uroczyste Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z Koronką do Miłosierdzia i po Nabożeństwie Msza św. już bez kazania. Serdecznie zapraszamy wszystkich. Tych, którzy są na Mszy św. przed południem zapraszamy na samo Nabożeństwo na godz. 15,oo. 
 4. Prosimy dziś o złożenie skarbonek z jałmużną wielkopostną. Wszystkie ofiary zostaną przekazane do Caritas na rzecz najbardziej potrzebujących. Jeśli ktoś nie uczyni tego dziś, to można złożyć jeszcze do następnej niedzieli.   
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 6. W piątek o 18,oo Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. 
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15,oo rozpoczęcie Nabożeństw Majowych i zmiana tajemnic różańcowych. 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 17.04.2022 r.

 1. Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. dziś przed południem tak jak w każdą Niedzielę. Nie będzie dziś Mszy św. popołudniowych o godz. 15,oo  i  18,oo.
 2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. przed południem tak jak w każda niedzielę. Nie będzie  jutro również Mszy św. popołudniowych o godz. 15,oo i 18,oo.  Składka jutro przeznaczona jest na KUL. 
 3. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. 
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 5. W czwartek z racji III czwartku miesiąca Msza św. o godz. 18,oo ofiarowana w intencji Ojczyzny i po Mszy św. spotkanie Grupy Biblijnej. 
 6. W piątek o 17 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O 18,oo Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia. 
 7. Przyszła Niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Uroczyste Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15,oo i Msza św. już bez kazania. 
 8. W przyszłą niedzielę prosimy o zwrot „skarbonek wielkopostnych” z jałmużną postną, które zostaną przekazane do „Caritas” na rzecz najbardziej potrzebujących pomocy.  
 9. W przyszłą niedzielę Miłosierdzia, po każdej mszy św. zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy. Wszystkie ofiary zostaną przekazane do Caritas AP. 
 10. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie dary złożone dla biednych w Wielką Sobotę oraz Członkom Parafialnego Zespołu Charytatywnego i Akcji Katolickiej, którzy je rozdzielili. 
 11. Składamy serdeczne Bóg zapłać Członkom Akcji Katolickiej i Zespołu Charytatywnego za przygotowanie Paschalnych Chlebów Miłości i rozdanie ich oraz Bóg zapłać wszystkim, którzy z tej okazji złożyli swoje ofiary. Wszystkie ofiary zostaną przeznaczone na działalność charytatywną w naszej parafii. 
 12. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim za udział w Liturgii Triduum. 
 13. Składam serdeczne Bóg zapłać Księżom Wikariuszom za piękne  prowadzenie całej Liturgii Wielkiego Tygodnia.  
 14. Składamy serdeczne Bóg zapłać Panu Organiście, młodzieży śpiewającej, scholii  pod przewodnictwem Pani Diany oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia Liturgii Wielkiego Tygodnia. 
 15. Bóg zapłać lektorom i ministrantom, którzy tak pięknie przygotowali całą Liturgię Wielkiego Tygodnia. 
 16. Bóg zapłać za wykonanie Bożego Grobu, Ciemnicy, za ubranie ołtarza P. Wiesławie Leszko oraz tym wszystkim, którzy służyli pomocą. 
 17. Bóg zapłać Panom Andrzejowi i Pawłowi Szkólskim za przekazanie Paschału.    
 18. Wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Bożego Grobu serdeczne Bóg zapłać. Szczególne podziękowanie składamy Braciom z Róży św. Judy Tadeusza. 

Niedziela Męki  Pańskiej – Palmowa – 10.04.2022 r. 

 1. Dzisiejsza Niedziela, to Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm w czasie każdej Mszy św.  
 2. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i naszej Parafii. 
 3. Po Mszy św. można jeszcze nabyć „paschaliki” oraz „baranki” na stół wielkanocny.   
 4. Po Mszy św. można jeszcze do puszek złożyć ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. 
 5. Gorzkie Żale dziś jak zawsze po Mszy św. o godz. 15,oo z kazaniem pasyjnym. 
 6. We wtorek w naszej parafii spowiedź św. Świąteczna. Spowiedź trwać będzie przez cały dzień. Przed południem od godz. 9,oo do 12,oo. Po południu od 15,oo  do  18,oo. Serdecznie zapraszamy. Będą księża z dekanatu. 
 7. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18,oo. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i Droga Krzyżowa ulicami naszej Parafii. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do 22.oo.  
 8. W Wielki Piątek od godz. 7,oo adorujemy Pana Jezusa w Ciemnicy. O godz. 9,oo w kościele wspólna Droga Krzyżowa. Adoracja Krzyża dla dzieci w piątek o godz. 13,oo. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci.  Do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy przez cały dzień serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie Róże Różańcowe. Liturgię Męki Pańskiej w Wielki Piątek rozpoczniemy również o godz. 18,oo. Po jej zakończeniu przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do 22,oo. Adoracja młodzieży od 20,oo. 
 9. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – nie ma żadnej dyspensy. 
 10. W Wielką Sobotę od godz. 7,oo adorujemy Pana Jezusa w Grobie. Poświęcenie pokarmów co pół godz. od godz. 9,oo  do 15,oo. Do kosza możemy w tym dniu złożyć swój dar dla najbiedniejszych. Rozdzieleniem tych darów zajmie się Parafialny Zespół Charytatywny i Akcja Katolicka. Po dary złożone mogą zgłaszać się potrzebujący w sobotę od godz. 15,oo do 16,oo w punkcie „Caritas” obok kościoła.  
 11. Parafialny Zespół Charytatywny oraz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przygotowali również w tym roku „Paschalny Chleb Miłości” na stół wielkanocny. Wszystkie złożone ofiary zostaną przeznaczone na prowadzenie działalności charytatywnej w naszej parafii na rzecz najbardziej potrzebujących pomocy. 
 12. Liturgia Wielkiej Soboty z poświęcenie ognia rozpocznie się również o godz. 18,oo. 
 13. Rezurekcja w Wielką Niedzielę o godz. 6,oo. Kolejne Msze św. w Wielką Niedzielę tak jak w każdą niedzielę czyli o godz. 8,3o  10,oo  11,3o  13,oo. Nie będzie  w Wielką Niedzielę Mszy św. o godz. 15,oo  i  18,oo.
 14. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Nie będzie również  Mszy św. o godz. 15,oo  i  18,oo. 
 15. Składamy podziękowanie za udział w Rekolekcjach i piękne świadectwo wiary.
 16. Dziękujemy za pomoc dla dotkniętych wojną na Ukrainie. 
 17. Jest organizowana Pielgrzymka do Medziugorie 23.- 30.05.2022 r. 

Niedziela V Wielkiego Postu – 03.04.2022 r.

 1. Przeżywamy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. 
 2. Składamy serdeczne Bóg zapłać  Ks. Prałatowi Kazimierzowi za piękne prowadzenie nas do Boga.  
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 4. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16,oo.  Droga Krzyżowa dla starszych o godz. 18,oo połączona z Nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Dla młodzieży Droga Krzyżowa o 20,oo.  
 5. Przyszła niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej czyli Niedzielą Palmową. Obrzęd poświęcenia palm w czasie każdej Mszy św. 
 6. Składka w przyszłą niedzielę jako II niedzielę miesiąca będzie przeznaczona na dalsze sprawy związane z potrzebami naszego kościoła i naszej Parafii. 
 7. Dziś jeszcze po każdej Mszy św. można jeszcze nabyć paschaliki na stół wielkanocny przekazane przez Caritas AP. Wyłożone są na stoliku z tyłu za ławkami. Ofiary od 10,oo zł. to dar naszych serc dla najbiedniejszych, które zostają w całości przekazane do Caritas Archidiecezji Przemyskiej. 
 8. Zachęcamy do przekazania 1% z podatku na rzecz dzieci z naszej Parafialnej Świetlicy. Całkowicie bezpłatnie możemy rozliczyć PIT, każdego kto tylko ma takie życzenie. Osoby, które przekazały PIT-y do rozliczenia prosimy o odebranie po Mszy św. 
 9. Już dziś przypominamy, że w tym roku będzie już spowiedzi wielkanocna, kiedy będą zaproszenie kapłani z dekanatu. Spowiedź będzie w Wielki Wtorek, przed południem od 9,oo – 12,oo, po południu od 15,oo – 18,oo. 
 10. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek przed kościołem na kwiaty do Bożego Grobu. 
 11. W kościele są postawione świeczniki. Można zapalić świeczkę do Jezusa Miłosiernego w kolorze czerwonym lub do Matki Bożej w kolorze niebieskim z intencją. Te wszystkie intencje będziemy polecać na Nabożeństwach. 
 12. Jest organizowana akcja pomocy dla Ukrainy pod hasłem: „ PACZKA DLA UKRAINY”. Szczegóły są podane w gablocie przed kościołem. 
 13. W najbliższą sobotę jest organizowana Droga Krzyżowa w intencji pokoju na Ukrainie z Żurawicy do Kalwarii Pacławskiej. Szczegół są podane na plakacie w gablocie przed kościołem. 

Niedziela IV Wielkiego Postu – 27.03.2022 r. 

 1. Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś po Mszy św. o godz. 15,oo z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy
 2. Po Mszy św. można również nabyć paschaliki na stół wielkanocny przekazane przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Są wyłożone na stoliku z tyłu za ławkami. Ofiary od 10,oo zł. to dar naszych serc dla najbiedniejszych, które zostają przekazane do Caritas Archidiecezji. 
 3. Dziś zmian czasu z zimowego na letni. 
 4. Od jutra Msze św. już codziennie w dni powszednie o godz. 17,oo  i  18,oo. 
 5. Kancelaria Parafialna od jutra czynna bez zmian od godz. 15,3o do 16,3o. 
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 7. W piątek rozpoczynamy Rekolekcje Parafialne. Program Rekolekcji każda Rodzina ma w kalendarzu parafialnym. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tego czasu spotkania z Bogiem. Przypominamy tylko o spotkaniach Rekolekcyjnych dla dorosłych w piątek o 9,oo i 18,oo. Tak samo w sobotę o 9,oo  i 18,oo. W niedzielę spotkania Rekolekcyjne w czasie każdej Mszy św. 
 8. Dla dzieci spotkania: W piątek Droga Krzyżowa o 16,oo. W sobotę spotkanie Rekolekcyjne o 14,oo. W niedzielę Msza św. o 13,oo. Wszystkie dzieci otrzymają dziś karteczki uczestnictwa w spotkaniach Rekolekcyjnych. 
 9. Droga Krzyżowa dla młodzieży w piątek o 20,oo. 
 10. W sobotę przed południem odwiedzimy wszystkich zgłoszonych chorych. Będzie to już spowiedź św. Świąteczna. 
 11. Jutro, w poniedziałek spotkanie dla młodzieży klas VI. 
 12. We wtorek spotkanie dla młodzieży klas VII. 
 13. Spotkania obowiązkowe. Młodzież również otrzyma karteczki uczestnictwa w spotkaniach Rekolekcyjnych. 
 14. W kościele są postawione świeczniki. Można zapalić świeczkę do Jezusa Miłosiernego w kolorze czerwonym lub do Matki Bożej w kolorze niebieskim z intencją. Te wszystkie intencje będziemy polecać na Nabożeństwach. 
 15. Jest organizowana akcja pomocy dla Ukrainy pod hasłem: „ PACZKA DLA UKRAINY”. Szczegóły są podane w gablocie przed kościołem. 
 16. Prosimy o przekazanie 1% z podatku na rzecz naszej Świetlicy Parafialnej.

Niedziela III Wielkiego Postu – 20.03.2022 r. 

 1. Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś po Mszy św. o godz. 15,oo z kazaniem pasyjnym.  Serdecznie wszystkich zapraszamy.  
 2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 3. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16,oo.  Dla dorosłych Droga Krzyżowa o godz. 17,oo połączona z Nabożeństwem do Miłosierdzia i Msza św. w intencji wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Dla młodzieży Droga Krzyżowa o godz. 19,oo. Serdecznie zapraszamy. 
 4. W piątek /25 marca / Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Módlmy się o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. 
 5. W piątek, 25 marca 2002 r., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, podczas celebracji pokutnej o godz. 17.00 w Bazylice św. Piotra w Watykanie, Papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym samym czasie, tego samego aktu dokona w Fatimie kard. Konrad Krajewski, jako wysłannik Ojca Świętego. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu.
 6. Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego proszę wszystkich duszpasterzy, osoby życia konsekrowanego oraz wiernych, aby tego dnia we wszystkich kościołach i kaplicach w Archidiecezji Przemyskiej o godz. 17.00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga i odmówić Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu MaryiPrzed Jezusem Eucharystycznym odmówmy także część różańca świętego w intencji pokoju na Ukrainie, polecając ofiary tragicznej wojny i ich rodziny.
 7. Osobistą i wspólnotową modlitwą otoczmy również wszystkich uchodźców, wolontariuszy, ludzi dobrej woli, służby medyczne i mundurowe, instytucje administracji publicznej oraz darczyńców, tak hojnie odpowiadających na potrzeby przybywających do naszego kraju braci i sióstr z Ukrainy. Zachęcajmy się nawzajem do czynów miłości, ofiarnej pomocy i modlitewnego wsparcia świadczonego na rzecz mieszkańców ogarniętej wojną Ukrainy.
 8. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w naszej Parafii za dwa tygodnie 1 kwietnia. Już dziś zapraszamy do skorzystania z tego czasu spotkania z Bogiem. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę. Program Rekolekcji jest w Kalendarzu Parafialnym. 
 9. Po Mszy św. można również nabyć paschaliki na stół wielkanocny. Ofiary od 10,oo zł. to dar naszego serca dla najbiedniejszych, które zostają w całości przekazane do Caritas Archidiecezji Przemyskiej. 
 10. W przyszłą niedzielę zmiana czasu z zimowego na letni. 

Niedziela II Wielkiego Postu – 13.03.2022 r. 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone czy też składane na dalsze sprawy związane z potrzebami naszego kościoła i naszej Parafii. 
 2. Dziś w całym Kościele w Polsce po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Misje św. 
 3. Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś po Mszy św. o godz. 15,oo z kazaniem pasyjnym.  Serdecznie wszystkich zapraszamy.  
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 5. W czwartek Msza św. w intencji Ojczyzny a także spotkanie grupy biblijnej. Serdecznie zapraszamy. 
 6. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16,oo.  Dla dorosłych Droga Kr zyżowa o godz. 17,oo połączona z Nabożeństwem do Miłosierdzia i Msza św. w intencji wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Tą Drogę Krzyżową poprowadzą Członkowie Akcji Kat. i Zespołu Charytatywnego Dla młodzieży Droga Krzyżowa o godz. 19,oo. Serdecznie zapraszamy. 
 7. We sobotę /19.03./ Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, dzień szczególnej modlitwy za ojców. To dzień Imienin Ks. Abpa Seniora Józefa Michalika oraz Ojca Świętego Seniora Benedykta XVI. Wszystkich Solenizantów polecamy w modlitwie.   
 8. Od dzisiejszej niedzieli po każdej Mszy św. będzie można nabyć  paschaliki na stół wielkanocny. Ofiary od 10,oo zł. to dar naszych serc dla najbiedniejszych, które zostają w całości przekazane do Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Paschaliki są wyłożone na stoliku za ławkami.
 9. Zachęcamy do przekazania 1% z podatku na rzecz dzieci z naszej Parafialnej Świetlicy. Całkowicie bezpłatnie możemy rozliczyć PIT, każdego kto tylko ma takie życzenie. Osoby, które przekazały PIT-y do rozliczenia prosimy o odebranie po Mszy św. 
 10. Na stoliku z tyłu za ławkami są wyłożone skarbonki na jałmużnę Wielkopostną. Możemy zabrać je do domu i przynosimy je w niedzielę po Wielkanocy, Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Wszystkie ofiary zostają przekazane do Caritas Archidiecezji Przemyskiej. 
 11. Składamy serdeczne podziękowanie za wszystkie składane dary na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy oraz za pomoc dla Ukrainy. 
 12. Pomoc jest potrzebna w dalszym ciągu i to dla uchodźców z Ukrainy ale i ludziom na Ukrainie.  Jeśli ktoś chciałby się włączyć w pomoc to można codziennie przed Mszą św. rano czy wieczorem przynosić rzeczy, które są potrzebne do przygotowania zupy czy innych posiłków. Składamy do przygotowanego kosza. Zebrane rzeczy zostaną codziennie przekazywane.  
 13. Ponadto można też składać rzeczy, które zostaną przekazane bezpośrednio na Ukrainę: rzeczy spożywcze z dłuższym terminem ważności, konserwy, wodę, środki czystości, artykuły higieniczne, pampersy, ręczniki papierowe, itp. Również koce, kołdry, śpiwory, poduszki, latarki, baterie i rzeczy codziennego użytku. 
 14. W związku z trwającą procedurą zapisów dzieci do pierwszej klasy szkoły podstawowej na rok szkolny 2022/2023, dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 15 im. Adama Mickiewicza w Przemyślu informuje, że zapisu można dokonać drogą elektroniczną od dnia 1 marca do 22 marca 2022 roku. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły pod numerem telefonu 16 678-55-76 lub na stronie internetowej szkoły www.sp15.eu

Niedziela I Wielkiego Postu – 06.03.2022 r. 

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 15,oo Nabożeństwo Gorzkich Żali. Nabożeństwo rozpocznie się ok. godz. 15,3o z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy. 
 2. Z tyłu za ławkami są wyłożone skarbonki na jałmużnę wielkopostną. 
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 4. W najbliższy czwartek / 10 marca /  Uroczysta Droga Krzyżowa z udziałem całego Miasta o godz. 19,oo. Rozpoczęcie przy Archikatedrze. Serdecznie zapraszamy wszystkich kto tylko może. Nasza Parafia prowadzi rozważanie II Stacji Drogi Krzyżowej i od I Stacji niesiemy Krzyż do II Stacji. 
 5. W piątek Droga Krzyżowa w naszym kościele dla dzieci o godz. 16,oo.    Dla wszystkich Droga Krzyżowa o godz. 17,oo połączona z Nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia.   Dla młodzieży Droga Krzyżowa o godz. 19,oo.  
 6. W przyszłą niedzielę w całym kościele, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Misje św. 
 7. Nabożeństwo Gorzkich Żali w przyszłą niedzielę również po Mszy św. o godz. 15,oo. 
 8. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będą do nabycia, przekazane przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej paschaliki w cenie 10,oo zł.  Wszystkie ofiary zostaną przekazane do Caritas AP. 
 9. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła i naszej Parafii. 
 10. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% z podatku na rzecz dzieci z naszej Świetlicy Parafialnej. Zapewniamy całkowicie bezpłatne rozliczenie każdego PIT-u. Osoby, które przekazały PIT-y do rozliczenia prosimy o odebranie. 
 11. Pomoc jest potrzebna w dalszym ciągu i to dla uchodźców z Ukrainy ale i ludziom na Ukrainie. Zarząd Dzielnicy „Osiedle Lwowskie” podjął decyzję o przygotowywaniu codziennie ciepłej zupy dla uchodźców. Jeśli ktoś chciałby się włączyć w pomoc to można od jutra przynosić rzeczy, które są potrzebne do przygotowania zupy, tu do kościoła do przygotowanego kosza. Zebrane rzeczy zostaną codziennie przekazane. 
 12. Ponadto można też składać rzeczy, które zostaną przekazane bezpośrednio na Ukrainę: rzeczy spożywcze z dłuższym terminem ważności, konserwy, wodę, środki czystości, artykuły higieniczne, pampersy, ręczniki papierowe, itp. Również koce, kołdry, śpiwory, poduszki, latarki, baterie i rzeczy codziennego użytku. 
 13. W związku z rozpoczęciem procedury zapisów dzieci do pierwszej klasy szkoły podstawowej na rok szkolny 2022/2023, dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 15 im. Adama Mickiewicza w Przemyślu informuje, że zapisu można dokonać drogą elektroniczną od dnia 1 marca do 22 marca 2022 roku. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły pod numerem telefonu 16 678-55-76 lub na stronie internetowej szkoły www.sp15.eu

Niedziela VIII Zw. w Roku Lit. – 27.02.2022 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość. Zachęcamy bardzo gorąco do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość oraz w intencji uzależnionych i za ich rodziny.
2. Jutro spotkanie dla młodzieży klas VI.
3. We wtorek spotkanie dla młodzieży klas VII.
4. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się 40-dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Bierzmy chętnie udział w Nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej, a zwłaszcza w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Za udział w tych Nabożeństwach zyskuje się odpusty pod zwykłymi warunkami.
5. W Środę Popielcową Msze św. w naszym kościele zostaną odprawione: rano o godz. 7,oo i 9,oo; a po południu o godz. 16,oo i 17,oo.
6. Składka w Środę Popielcową będzie przeznaczona na działalność charytatywną jako jałmużna wielkopostna.
7. Zaleca się pielęgnowanie zwyczaju zabierania dla nieobecnych poświęconego popiołu jako znaku łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty. Będą przygotowane woreczki ze szczyptą popiołu.
8. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.
9. W środę Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 17,oo.
10. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.
11. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16,oo. Dla wszystkich Droga Krzyżowa o godz. 17,oo połączona z Nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego i Msza św. Dla młodzieży Droga Krzyżowa o godz. 19,oo. Z racji I Piątku miesiąca pół godziny przed każdym Nabożeństwem możliwość spowiedzi św. Serdecznie zapraszamy wszystkich, dzieci, młodzież i dorosłych.
12. W przyszłą niedzielę Nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 15,oo. Msza św. będzie bez kazania i Nabożeństwo z kazaniem pasyjnym.
13. Przez cały Wielki Post po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy oraz przygotowanie Bożego Grobu i Ciemnicy.

Niedziela VII Zw. w Roku Lit. – 20.02.2022 r.

1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
2. W piątek od 16,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu. O 17,oo Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia i we wszystkich składanych intencjach. Serdecznie zapraszamy.
3. Zachęcamy do przekazania 1% z podatku na rzecz dzieci z naszej Parafialnej Świetlicy. Całkowicie bezpłatnie możemy rozliczyć PIT, każdego kto tylko ma takie życzenie. Osoby, które przekazały PIT-y do rozliczenia będą mogły je odebranie w przyszłą niedzielę po Mszy św.
4. W przyszłą niedzielę zapraszamy serdecznie na Mszę św. o godz. 13,oo wszystkie dzieci z klas III, przygotowujących się do I Komunii św.
5. Przypominam, że I Komunia w naszej Parafii 08.05.2022 r. o godz. 12,15.
6. Rocznica I Komunii św. 15.05.2022 r. o godz. 13,oo.
7. W najbliższym już czasie rozpoczniemy przygotowanie dzieci do Rocznicy I Komunii św. Informacje przekażemy w następną niedziele.

Niedziela VI Zw. w Roku Lit. – 13.02.2022 r.

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dziś z racji II niedzieli miesiąca, czy też składane z okazji kolędy, które w całości zostają przeznaczone na potrzeby naszego kościoła i naszej Parafii. 
 2. We wtorek spotkanie Akcji Katolickiej i Zespołu Charytatywnego. 
 3. W  środę Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 4. W czwartek o godz. 17,oo Msza św. w intencji naszej Ojczyzny. 
 5. W piątek od 16,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu. O 17,oo Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia i we wszystkich Ich intencjach. Serdecznie zapraszamy. 
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15,oo Nabożeństwo ofiarowane za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące. 

Niedziela V Zw. w Roku Lit. – 06.02.2022 r.

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 15,oo Nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych. 
 2. W  środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 3. W piątek od 16,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu. O 17,oo Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia oraz we wszystkich intencjach składanych do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy. 
 4. W piątek /11 lutego/ obchodzony będzie w całym Kościele Światowy Dzień Chorych. Jest to dzień modlitwy w intencji chorych, a zarazem szczególna okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości. W naszej Parafii uroczyście Dzień Chorych będziemy obchodzić jak co roku w I Sobotę Maja. 
 5. Składka w przyszłą niedzielę jako II niedzielę miesiąca będzie przeznaczona na dalsze sprawy związane z potrzebami naszego kościoła i naszej Parafii. 
 6. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim Rodzinom, które uczestniczyły w wyznaczonym dniu kolędy we Mszy św. w Ich intencji za wspólną modlitwę. 
 7. Składamy również serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone czy też składane z okazji kolędy, które w całości zostają przeznaczone na potrzeby naszego kościoła i naszej Parafii.  

Niedziela IV Zw. W Roku Lit. – 30.01.2022 r. 

 1. W środę /2 lutego/ Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 7,oo, 9,oo, 16,oo i 17,oo. Poświęcenie gromnic  w czasie każdej Mszy św. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Łączyć się będziemy z wszystkimi osobami powołanymi do życia konsekrowanego i prosić będziemy o nowe powołania do szczególnej Służby Bożej. 
 2. W środę, w Święto Matki Bożej Gromnicznej składka z każdej Mszy św. przeznaczona będzie na potrzeby Sióstr Karmelitanek w Przemyślu. 
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 17,oo.  Serdecznie zapraszamy. 
 4. W piątek jak zawsze o godz. 16,oo Wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi z racji I Piątku miesiąca. O godz. 17,oo Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia oraz we wszystkich intencjach składanych do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. zmiana tajemnic i Spotkanie dla Członków Arcybractwa Straży Honorowej NSJ. Serdecznie zapraszamy. 
 5. W sobotę przed południem odwiedzimy wszystkich zgłoszonych chorych. 
 6. W sobotę przed południe Męski Różaniec w mieście. Szczegóły są podane na afiszu w gablocie przed kościołem. 
 7. W sobotę z racji I soboty miesiąca o 16,3o Nabożeństwo ku Czci Niepokalanego Serca Matki Bożej. O 17,oo Msza św. niedzielna. Po Mszy św. jak zawsze możliwość przyjęcia Szkaplerza. Serdecznie zapraszamy. 
 8. Pragniemy poinformować, że w związku z pandemią nie ma w tym roku tradycyjnej Wizyty Duszpasterskiej – kolędy. Rodziny, które mają zaplanowaną Wizytę Duszpasterską jeszcze w poniedziałek i wtorek zapraszamy serdecznie na Mszę św. w Ich intencji w kościele na godz. 17,oo. Udzielimy wszystkim specjalnego błogosławieństwa. W czasie Mszy św. odprawianej w intencji Rodzin w danym dniu nie składamy żadnych ofiar. Gdy ktoś zechce złożyć ofiarę kolędową na potrzeby kościoła i Parafii to może to uczynić kiedykolwiek w niedzielę. 
 9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone już czy też składane z racji kolędy, które zostają przeznaczone na potrzeby naszego kościoła i Parafii. 
 10. Katechezy dla narzeczonych odbędą się w Archikatedrze Przemyskiej od jutra /31stycznia /. Będą głoszone przez trzy tygodnie w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19,oo. 

Niedziela III Zw. w Roku Lit. – 23.01.2022 r.

 1. Dzisiejsza niedziela w całym kościele to niedziela Słowa Bożego. Zachęcamy gorąco do czytania i rozważania Słowa Bożego. 
 2. We wtorek Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła – zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. 
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 4. W piątek o 16,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu. O 17,oo Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy. 
 5. Pragniemy poinformować, że w związku z pandemią nie będzie w tym roku tradycyjnej Wizyty Duszpasterskiej – kolędy. Każda rodzina otrzymała wraz z opłatkami i kalendarzem parafialnym plan Wizyty Duszpasterskiej. Rodziny, które mają zaplanowaną Wizytę Duszpasterską w konkretnym dniu zapraszamy serdecznie na Mszę św. w Ich intencji w kościele na godz. 17,oo. Udzielimy wszystkim specjalnego błogosławieństwa. W czasie Mszy św. odprawianej w intencji Rodzin w danym dniu nie składamy żadnych ofiar. Gdy ktoś zechce złożyć ofiarę kolędową na potrzeby kościoła i Parafii to może to uczynić kiedykolwiek w niedzielę. 
 6. Gdyby ktoś miał życzenie przyjąć Kapłana z Wizytą Duszpasterską to prosimy o wcześniejsze umówienie się telefonicznie lub osobiście w kościele. 
 7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone już czy też składane z racji kolędy, które zostają przeznaczone na potrzeby naszego kościoła i Parafii. 

Niedziela II Zw. w Roku Lit. – 16.01.2022 r. 

 1. Dziś Po Mszy św. o godz. 15,oo z racji III Niedzieli miesiąca Nabożeństwo ofiarowane za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące. 
 2. We wtorek rozpoczyna się w całym kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. 
 3. W środę wypada wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara. Zachęcamy do modlitwy w intencji całej Archidiecezji za Jego przyczyną. 
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy.  
 5. W czwartek o godz. 17,oo jak zawsze w III czwartek miesiąca Msza św. w intencji Ojczyzny. Wcześniej od 16,3o Koncert Kolęd w wykonaniu Orkiestry z Medyki. Serdecznie zapraszamy. 
 6. W piątek jak zawsze o godz. 16,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 17,oo Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy.  
 7. Pragniemy poinformować, że w związku z pandemią nie będzie w tym roku tradycyjnej Wizyty Duszpasterskiej – kolędy. Każda rodzina otrzymała wraz z opłatkami i kalendarzem parafialnym plan Wizyty Duszpasterskiej. Rodziny, które mają zaplanowaną Wizytę Duszpasterską w konkretnym dniu zapraszamy serdecznie na Mszę św. w Ich intencji w kościele na godz. 17,oo. Udzielimy wszystkim specjalnego błogosławieństwa. W czasie Mszy św. odprawianej w intencji Rodzin w danym dniu nie składamy żadnych ofiar. Gdy ktoś zechce złożyć ofiarę kolędową na potrzeby kościoła i Parafii to może to uczynić kiedykolwiek w niedzielę. 
 8. Gdyby ktoś miał życzenie przyjąć Kapłana z Wizytą Duszpasterską to prosimy o wcześniejsze umówienie się telefonicznie lub osobiście w kościele. 
 9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone już czy też składane z racji kolędy, które zostają przeznaczone na potrzeby naszego kościoła i Parafii. 
 10. Dzieci, które uczęszczały na Roraty w Adwencie i otrzymały zaproszenie, zapraszamy na spotkanie do Świetlicy Parafialnej w środę /19 stycznia / od godz. 14,oo. 

Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego – 09.01.2022 r.

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone czy też składane na dalsze sprawy związane z potrzebami naszego kościoła i naszej Parafii. 
 2. Wraz z dzisiejszą niedzielą – Świętem Chrztu Pańskiego kończymy w liturgii okres Bożego Narodzenia, chociaż kolędy śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego. 
 3. Przypominamy, że od jutra w naszym kościele rozpoczynają się katechezy przygotowujące do Sakramentu Małżeństwa. Katechezy są głoszone przez trzy tygodnie w poniedziałki, środy i piątki tutaj w kościele o godz. 19,oo. 
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 5. We wtorek Spotkanie Akcji Katolickiej i Zespołu Charytatywnego. 
 6. W piątek od 16,oo wystawienie Najświętszego Sakrament O 17,oo Nabożeństwo Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia. 
 7. Pragniemy poinformować, że w związku z pandemią nie będzie w tym roku tradycyjnej Wizyty Duszpasterskiej – kolędy. Każda rodzina otrzymała wraz z opłatkami i kalendarzem parafialnym plan Wizyty Duszpasterskiej. Wizyta zaplanowana jest od jutra. Rodziny, które mają zaplanowaną Wizytę Duszpasterską w konkretnym dniu zapraszamy serdecznie na Mszę św. w Ich intencji w kościele na godz. 17,oo. Udzielimy wszystkim specjalnego błogosławieństwa. W czasie Mszy św. odprawianej w intencji Rodzin w danym dniu nie składamy żadnych ofiar. Gdy ktoś zechce złożyć ofiarę kolędową na potrzeby kościoła i Parafii to może to uczynić kiedykolwiek w niedzielę. 
 8. Gdyby ktoś miał życzenie przyjąć Kapłana z Wizytą Duszpasterską to prosimy o wcześniejsze umówienie się telefonicznie lub osobiście w kościele. Wszystkich chętnie odwiedzimy z kolęda. Prośba taka aby to było w wyznaczonym dniu dla danej Rodziny. Wyjątkowo w innym dniu. 

Niedziela II po Narodzeniu Pańskim – 02.01.2022 r. 

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 15,oo Nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych. Serdecznie zapraszamy. 
 2. W Środę Nowenna do Matki Bożej Nietającej Pomocy. 
 3. W czwartek /6. I. /  Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. 
 4. Msze św. w czwartek w naszym kościele tak jak w każdą niedzielę. 
 5. Poświęcenie kredy i kadzidła w czasie każdej Mszy św. 
 6. Składka z Uroczystości Trzech Króli przeznaczona jest na Misje św.
 7. Poświęcona kreda i kadzidło jak co roku będą przygotowane z tyłu za ławkami i można będzie po Mszy św. zabrać do domu i oznaczyć drzwi swoich domów i mieszkań. Ofiary z tej racji złożone też zostają przeznaczone na Misje św.   
 8. W piątek z racji I piątku miesiąca już od 16,oo możliwość spowiedzi św. O 17,oo Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, Msza św. i zmiana tajemnic dla Członków Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. 
 9. Przyszła niedziela to Niedziela Chrztu Pańskiego. 
 10. Składka w przyszłą niedzielę jako II niedzielę miesiąca będzie przeznaczona na dalsze sprawy związane z potrzebami naszego kościoła i naszej Parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła i Parafii. 
 11. Od 10 stycznia w naszym kościele rozpoczynają się katechezy przygotowujące do Sakramentu Małżeństwa. Katechezy będą głoszone przez trzy tygodnie w poniedziałki, środy i piątki tutaj w kościele o godz. 19,oo. 
 12. Pragniemy poinformować, że w związku z pandemią nie będzie w tym roku tradycyjnej Wizyty Duszpasterskiej – kolędy. Każda rodzina otrzymała wraz z opłatkami i kalendarzem parafialnym plan Wizyty Duszpasterskiej. Wizyta zaplanowana jest od 10 stycznia. Rodziny, które mają zaplanowaną Wizytę Duszpasterską w konkretnym dniu zapraszamy serdecznie na Mszę św. w Ich intencji w kościele na godz. 17,oo. Udzielimy wszystkim specjalnego błogosławieństwa. W czasie Mszy św. odprawianej w intencji Rodzin w danym dniu nie składamy żadnych ofiar. Gdy ktoś zechce złożyć ofiarę kolędową na potrzeby kościoła i Parafii to może to uczynić kiedykolwiek w niedzielę. 
 13. Gdyby ktoś miał życzenie przyjąć Kapłana z Wizytą Duszpasterską to prosimy o wcześniejsze umówienie się telefonicznie lub osobiście w kościele. Wszystkich chętnie odwiedzimy z kolędą. Prośba taka aby to było w wyznaczonym dniu dla danej Rodziny. Wyjątkowo w innym dniu. 

Ogłoszenia archiwalne:

10783 gości, w tym 1 dzisiaj