Niedziela II Zw. w Roku Lit. – 16.01.2022 r. 

 1. Dziś Po Mszy św. o godz. 15,oo z racji III Niedzieli miesiąca Nabożeństwo ofiarowane za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące. 
 2. We wtorek rozpoczyna się w całym kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. 
 3. W środę wypada wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara. Zachęcamy do modlitwy w intencji całej Archidiecezji za Jego przyczyną. 
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy.  
 5. W czwartek o godz. 17,oo jak zawsze w III czwartek miesiąca Msza św. w intencji Ojczyzny. Wcześniej od 16,3o Koncert Kolęd w wykonaniu Orkiestry z Medyki. Serdecznie zapraszamy. 
 6. W piątek jak zawsze o godz. 16,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 17,oo Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy.  
 7. Pragniemy poinformować, że w związku z pandemią nie będzie w tym roku tradycyjnej Wizyty Duszpasterskiej – kolędy. Każda rodzina otrzymała wraz z opłatkami i kalendarzem parafialnym plan Wizyty Duszpasterskiej. Rodziny, które mają zaplanowaną Wizytę Duszpasterską w konkretnym dniu zapraszamy serdecznie na Mszę św. w Ich intencji w kościele na godz. 17,oo. Udzielimy wszystkim specjalnego błogosławieństwa. W czasie Mszy św. odprawianej w intencji Rodzin w danym dniu nie składamy żadnych ofiar. Gdy ktoś zechce złożyć ofiarę kolędową na potrzeby kościoła i Parafii to może to uczynić kiedykolwiek w niedzielę. 
 8. Gdyby ktoś miał życzenie przyjąć Kapłana z Wizytą Duszpasterską to prosimy o wcześniejsze umówienie się telefonicznie lub osobiście w kościele. 
 9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone już czy też składane z racji kolędy, które zostają przeznaczone na potrzeby naszego kościoła i Parafii. 
 10. Dzieci, które uczęszczały na Roraty w Adwencie i otrzymały zaproszenie, zapraszamy na spotkanie do Świetlicy Parafialnej w środę /19 stycznia / od godz. 14,oo. 

Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego – 09.01.2022 r.

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone czy też składane na dalsze sprawy związane z potrzebami naszego kościoła i naszej Parafii. 
 2. Wraz z dzisiejszą niedzielą – Świętem Chrztu Pańskiego kończymy w liturgii okres Bożego Narodzenia, chociaż kolędy śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego. 
 3. Przypominamy, że od jutra w naszym kościele rozpoczynają się katechezy przygotowujące do Sakramentu Małżeństwa. Katechezy są głoszone przez trzy tygodnie w poniedziałki, środy i piątki tutaj w kościele o godz. 19,oo. 
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 5. We wtorek Spotkanie Akcji Katolickiej i Zespołu Charytatywnego. 
 6. W piątek od 16,oo wystawienie Najświętszego Sakrament O 17,oo Nabożeństwo Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia. 
 7. Pragniemy poinformować, że w związku z pandemią nie będzie w tym roku tradycyjnej Wizyty Duszpasterskiej – kolędy. Każda rodzina otrzymała wraz z opłatkami i kalendarzem parafialnym plan Wizyty Duszpasterskiej. Wizyta zaplanowana jest od jutra. Rodziny, które mają zaplanowaną Wizytę Duszpasterską w konkretnym dniu zapraszamy serdecznie na Mszę św. w Ich intencji w kościele na godz. 17,oo. Udzielimy wszystkim specjalnego błogosławieństwa. W czasie Mszy św. odprawianej w intencji Rodzin w danym dniu nie składamy żadnych ofiar. Gdy ktoś zechce złożyć ofiarę kolędową na potrzeby kościoła i Parafii to może to uczynić kiedykolwiek w niedzielę. 
 8. Gdyby ktoś miał życzenie przyjąć Kapłana z Wizytą Duszpasterską to prosimy o wcześniejsze umówienie się telefonicznie lub osobiście w kościele. Wszystkich chętnie odwiedzimy z kolęda. Prośba taka aby to było w wyznaczonym dniu dla danej Rodziny. Wyjątkowo w innym dniu. 

Niedziela II po Narodzeniu Pańskim – 02.01.2022 r. 

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 15,oo Nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych. Serdecznie zapraszamy. 
 2. W Środę Nowenna do Matki Bożej Nietającej Pomocy. 
 3. W czwartek /6. I. /  Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. 
 4. Msze św. w czwartek w naszym kościele tak jak w każdą niedzielę. 
 5. Poświęcenie kredy i kadzidła w czasie każdej Mszy św. 
 6. Składka z Uroczystości Trzech Króli przeznaczona jest na Misje św.
 7. Poświęcona kreda i kadzidło jak co roku będą przygotowane z tyłu za ławkami i można będzie po Mszy św. zabrać do domu i oznaczyć drzwi swoich domów i mieszkań. Ofiary z tej racji złożone też zostają przeznaczone na Misje św.   
 8. W piątek z racji I piątku miesiąca już od 16,oo możliwość spowiedzi św. O 17,oo Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, Msza św. i zmiana tajemnic dla Członków Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. 
 9. Przyszła niedziela to Niedziela Chrztu Pańskiego. 
 10. Składka w przyszłą niedzielę jako II niedzielę miesiąca będzie przeznaczona na dalsze sprawy związane z potrzebami naszego kościoła i naszej Parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła i Parafii. 
 11. Od 10 stycznia w naszym kościele rozpoczynają się katechezy przygotowujące do Sakramentu Małżeństwa. Katechezy będą głoszone przez trzy tygodnie w poniedziałki, środy i piątki tutaj w kościele o godz. 19,oo. 
 12. Pragniemy poinformować, że w związku z pandemią nie będzie w tym roku tradycyjnej Wizyty Duszpasterskiej – kolędy. Każda rodzina otrzymała wraz z opłatkami i kalendarzem parafialnym plan Wizyty Duszpasterskiej. Wizyta zaplanowana jest od 10 stycznia. Rodziny, które mają zaplanowaną Wizytę Duszpasterską w konkretnym dniu zapraszamy serdecznie na Mszę św. w Ich intencji w kościele na godz. 17,oo. Udzielimy wszystkim specjalnego błogosławieństwa. W czasie Mszy św. odprawianej w intencji Rodzin w danym dniu nie składamy żadnych ofiar. Gdy ktoś zechce złożyć ofiarę kolędową na potrzeby kościoła i Parafii to może to uczynić kiedykolwiek w niedzielę. 
 13. Gdyby ktoś miał życzenie przyjąć Kapłana z Wizytą Duszpasterską to prosimy o wcześniejsze umówienie się telefonicznie lub osobiście w kościele. Wszystkich chętnie odwiedzimy z kolędą. Prośba taka aby to było w wyznaczonym dniu dla danej Rodziny. Wyjątkowo w innym dniu. 

Niedziela Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 26.12.2021 r. 

 1. Dzisiejsza niedziela to drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto Świętej Rodziny i Świętego Szczepana. 
 2. Dziś Msze św. przed południem tak jak w każdą niedziele. Nie ma dziś Mszy św. popołudniowych o godz. 15,oo i 18,oo. 
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 4. W piątek /31 XII/  zakończenie Starego Roku. Od 16,oo Wystawienie Najświętszego Sakrament. O 17,oo Nabożeństwo  do Miłosierdzia Bożego, połączone z Nabożeństwem na zakończenie Starego Roku i Msza św.  Serdecznie zapraszamy aby podziękować Bogu za miniony Rok, przeprosić Boga za wszystkie grzechy i prosić o Boże Błogosławieństwo na Nowy Rok Pański. 
 5. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił Metropolita Przemyski, Abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na misje. Można będzie to Uczynić w Uroczystość Trzech Króli / 6 stycznia/. 
 6. W sobotę /1 stycznia/ Nowy Rok Pański, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Światowy Dzień Pokoju.  Msze św. w naszym kościele tak jak w każdą niedzielę. 
 7. W przyszłą niedzielę  po Mszy św. o godz. 15,oo Nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych. Serdecznie zapraszamy. 
 8. Przypominamy, że od 10 stycznia rozpoczną się w naszym kościele nauki przedmałżeńskie. Będą głoszone przez 3 tygodnie w poniedziałki, środy i piątki tutaj w kościele o godz. 19,oo. 
 9. Pragniemy poinformować, że w związku z pandemią nie będzie w tym roku tradycyjnej Wizyty Duszpasterskiej – kolędy. Każda rodzina otrzymała wraz z opłatkami i kalendarzem parafialnym plan Wizyty Duszpasterskiej. Wizyta zaplanowana jest od 10 stycznia. Rodziny, które mają zaplanowaną Wizytę Duszpasterską w konkretnym dniu zapraszamy serdecznie na Mszę św. w Ich intencji w kościele na godz. 17,oo. Udzielimy wszystkim specjalnego błogosławieństwa. W czasie Mszy św. odprawianej w intencji Rodzin w danym dniu nie składamy żadnych ofiar. Gdy ktoś zechce złożyć ofiarę kolędową na potrzeby kościoła i Parafii to może to uczynić kiedykolwiek w niedzielę. 
 10. Gdyby ktoś miał życzenie przyjąć Kapłana z Wizytą Duszpasterską to prosimy o wcześniejsze umówienie się telefonicznie lub osobiście w kościele. Wszystkich chętnie odwiedzimy z kolęda. Prośba taka aby to było w wyznaczonym dniu dla danej Rodziny. Wyjątkowo w innym dniu. 
 11. Nie będzie w styczniu odwiedzin chorych w domach. 

Niedziela IV Adwentu – 19.12.2021 r. 

 1. Dziś jeszcze po każdej Mszy św. możliwość nabycia świec „Caritas” na wigilijny stół. Ofiary złożone za świece od 5,oo zł. to dar naszych serc dla najbardziej potrzebujących pomocy, zwłaszcza dzieci. Wszystkie ofiary zostają przekazane do „Caritas” Archidiecezji Przemyskiej. 
 2. Dziś też do nabycia zwykłe sianko na stół wigilijny. Złożone z tej racji ofiary zostają przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z urządzeniem  Szopki Bożonarodzeniowej i dekoracją kościoła. 
 3. Informujemy, że środę /22 grudnia/ zgodnie z informacją będzie spowiedź św. od 9,oo do 12,oo. Po południu od 14,oo do 17,oo. Nie będzie księży z dekanatu.  
 4.  Prosimy skorzystać ze spowiedzi codziennie do czwartku przed każdą Mszą św. rano i wieczorem. Serdecznie zapraszamy. Dodatkowo jutro i we wtorek będziemy spowiadać godzinę po Mszy św. wieczornej czyli od 17,3o do 18,3o, aby mogli skorzystać wszyscy pracujący. 
 5. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. w piątek tylko rano o godz. 6,3o. 
 6. Wieczorem zasiądziemy wszyscy do wigilijnej wieczerzy. Pamiętajmy aby rozpocząć wigilię odczytaniem Ewangelii oraz modlitwą. 
 7. Z racji pandemii, w tym tak jak i w ubiegłym roku będą odprawione dwie Msze św. – Pasterki o godz. 22,oo i 24,oo. Serdecznie wszystkich zapraszamy. 
 8. W sobotę  Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. przed południem tak jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy św. popołudniowych o godz. 15,oo  i  18,oo. Ostatnia Msza św. o godz. 13,oo.  
 9. W niedzielę  drugi Dzień Bożego Narodzenia – Święto Świętej Rodziny i Św. Szczepana. Msze św. tak jak w Boże Narodzenie, tylko przed południem. Składka przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski. 
 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone z racji roznoszonych opłatków. Gdyby ktoś nie otrzymał opłatków, to są jeszcze do nabycia po Mszy św.  
 11. Nauki przygotowujące do Sakramentu Małżeństwa rozpoczną się w naszym kościele 10.01.  /w poniedziałek/ o godz. 19,oo tutaj w kościele. Nauki te będą głoszone przez trzy tygodnie w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19,oo.  Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.  
 12. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu kościoła na Święta oraz w dekorowaniu i w przygotowaniu Szopki. 

Niedziela III Adwentu – 12.12.2021 r. 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone czy też składane na dalsze sprawy związane z potrzebami naszego kościoła i naszej Parafii. 
 2. Dziś w czasie Mszy św. o godz. 13,oo poświęcenie i rozdanie medalików dla dzieci z klas III, przygotowujących się do I Komunii św. 
 3. Dziś po każdej Mszy św. możliwość nabycia jeszcze świec „Caritas” na wigilijny stół. Ofiary złożone za świece od 5,00 zł., to dar naszych serc dla najbardziej potrzebujących pomocy, a zwłaszcza  dzieci. Wszystkie ofiary zostają przekazane do „Caritas” Archidiecezji Przemyskiej. 
 4. Przypominamy o Mszach św. Roratnich codziennie o godz. 17,oo. Serdecznie zapraszamy. 
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 6. W czwartek, z racji III czwartku miesiąca o godz. 17,oo Msza św. w intencji Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy. 
 7. W piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 
 8. Przypominamy, że codziennie w dni powszednie odprawiane są Msze św. o godz. 6,3o;  16,oo  i  17,oo. Mszy św. o 16,oo nie ma tylko w piątek. 
 9. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. Świątecznej. 
 10. Członkowie Rady Parafialnej roznieśli już chyba do wszystkich Rodzin naszej Parafii opłatki na stół wigilijny wraz z życzeniami świątecznymi, kalendarzem parafialnym i Programem Wizyty Duszpasterskiej. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone z tej okazji ofiary, które zostają przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z potrzebami naszego kościoła i Parafii. 
 11. Po każdej Mszy św. można otrzymać taki komplet jeśli ktoś nie otrzymał. Pragniemy też przekazać taki komplet wszystkim Gościom. 
 12. W przyszłą niedzielę będzie można po każdej Mszy św. otrzymać sianko na stół wigilijny. 
 13. Można otrzymać bankowe potwierdzenie wpłat na potrzeby naszego kościoła i Parafii. 

Niedziela II Adwentu – 05.12.2021. 

 1. Dziś w całym Kościele w Polsce dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie. Dlatego dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc Kościołom na Wschodzie. 
 2. Dziś po każdej Mszy św. możliwość nabycia świec „Caritas” na wigilijny stół. Ofiary składane za świece od 5,oo zł., to dar naszych serc dla najbardziej potrzebujących, zwłaszcza dzieci. Wszystkie ofiary zostają przekazane do „Caritas Archidiecezji Przemyskiej”.  
 3. We wtorek Spotkanie Akcji Katolickiej i Zespołu Charytatywnego. 
 4. W środę /8 XII / Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. 
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 6. W piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 
 7. Przypominamy, że Roraty odprawiane są codziennie w dni powszednie o godz. 17,oo. Serdecznie zapraszamy. 
 8. Składka w przyszłą niedzielę jako II niedzielę miesiąca będzie przeznaczona na dalsze sprawy związane z potrzebami naszego kościoła i naszej Parafii. 
 9. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 13,oo poświęcenie i rozdanie medalików dla dzieci z klas III. 
 10. Przypominamy, że codziennie w dni powszednie są odprawiane Msze św. o 6,3o;  16,oo i 17,oo. Serdecznie zapraszamy. Mszy św. o 16,oo nie ma tylko w piątek. 
 11. Członkowie Rady Parafialnej w najbliższym czasie rozniosą do wszystkich rodzin naszej parafii opłatki na stół wigilijny wraz z życzeniami świątecznymi, kalendarzem parafialnym i Programem Wizyty Duszpasterskiej. Wszystkie złożone z tej okazji ofiary przeznaczone zostaną na pokrycie kosztów związanych z potrzebami naszego kościoła i naszej Parafii. Za wszystkie złożone ofiary składamy z góry serdeczne Bóg zapłać. 
 12. W przyszłą niedzielę będą mogli otrzymać kalendarz parafialny wraz z opłatkiem wszyscy, których nie było w domu w czasie roznoszenia opłatków oraz wszyscy goście uczęszczający do naszego kościoła. 
 13. Można otrzymać potwierdzenie składanych ofiar na rzecz naszego kościoła i naszej Parafii. 

I Niedziela Adwentu – 28.11.2021 r. 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy okres Adwentu. Jest to czas szczególnego przygotowania naszych serc na spotkanie z Panem.  
 2. W tym roku nie będzie organizowany wspólny św. Mikołaj tutaj w kościele tak jak każdego roku. 
 3. Dziś można już nabyć świece Caritas na stół wigilijny. Ofiary za świece od 5,oo zł. to dar naszych serc dla najbardziej potrzebujących pomocy. Wszystkie ofiary zostają przekazane do „Caritas” Archidiecezji Przemyskiej. 
 4. Msze św. Roratnie od jutra codziennie w dni powszednie o godz. 17,oo. Serdecznie zapraszamy wszystkich starszych jak również dzieci i młodzież. 
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 6. W piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Z racji I Piątku miesiąca od 16,oo możliwość spowiedzi św. O 17,oo Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, Msza św. i zmiana tajemnic dla Członków Straży Honorowej NSPJ. 
 7. W sobotę przed południem odwiedzimy wszystkich zgłoszonych chorych. Będzie to już spowiedź św. Świąteczna.  
 8. Z racji I Soboty miesiąca w mieście Uroczysty Różaniec Męski. 
 9. W sobotę, z racji I Soboty miesiąca  Nabożeństwo ku Czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 17,3o. Po Nabożeństwie jak zawsze Msza św. o godz. 17,oo i możliwość przyjęcia Szkaplerza. 
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15,oo Nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych. 
 11. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca składka przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Przemyślu.  
 12. W przyszłą niedzielę w całym Kościele w Polsce dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie. Po wszystkich Mszach św. w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc tym Kościołom.  
 13. Członkowie Rady Parafialnej w najbliższym czasie rozniosą do wszystkich rodzin naszej parafii opłatki na stół wigilijny wraz z życzeniami świątecznymi, kalendarzem parafialnym i Programem Wizyty Duszpasterskiej. Wszystkie złożone z tej okazji ofiary przeznaczone zostaną na pokrycie kosztów związanych z potrzebami naszego kościoła i naszej Parafii. Do tych Rodzin, do których nie będą mogli roznieść opłatków Członkowie Rady Parafialnej to rozniesie Pan Kazimierz Widaj. Za wszystkie złożone ofiary składamy z góry serdeczne Bóg zapłać. 
 14. W Parafii OO. Franciszkanów w Przemyślu w dniach 04-05 grudnia odbędą się Rekolekcje Ewangelizacyjne z modlitwą o uzdrowienie. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły są podane na afiszu w gablocie przed kościołem. 

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 21.11.2021 r.

 1. Dzisiejszy dzień na prośbę Episkopatu Polski jest dniem szczególnej modlitwy i pomocy na rzecz migrantów z granicy białorusko-polskiej. Po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. 
 2. Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata Jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Dziś po Mszy św. o godz. 15,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt poświęcenie Rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wraz z modlitwami za zmarłych wspomnianych w Wypominkach. 
 3. Członkowie Rady Parafialnej w najbliższym czasie rozniosą do wszystkich rodzin naszej parafii opłatki na stół wigilijny wraz z życzeniami świątecznymi, kalendarzem parafialnym i Programem Wizyty Duszpasterskiej. Wszystkie złożone z tej okazji ofiary przeznaczone zostaną na pokrycie kosztów związanych z potrzebami naszego kościoła i naszej Parafii. Do tych Rodzin, do których nie będą mogli roznieść opłatków Członkowie Rady Parafialnej to rozniesie Pan Kazimierz Widaj. Za wszystkie złożone ofiary składamy z góry serdeczne Bóg zapłać. 
 4. Codziennie jeszcze w tym tygodniu, w dni powszednie po Mszy św. o 17,oo Nabożeństwo za zmarłych wspomnianych w wypominkach. 
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.  
 6. W piątek o 17,oo Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone z modlitwami za zmarłych wspomnianych w wypominkach. Serdecznie zapraszamy. 
 7. Przyszła niedziela to I Niedziela Adwentu. 
 8. Od przyszłej niedzieli będzie już można nabyć świece Caritas na Wigilijny Stół. 
 9. Z racji obecnej trudnej sytuacji nie będzie organizowany tutaj w kościele wspólny św. Mikołaj dla dzieci. Jak Pan Bóg pozwoli to zorganizujemy Uroczysty Dzień Dziecka.

XXXIII Niedziela Zwykła – 14.11.2016 r. 

 1. Składka z dzisiejszej niedzieli jako II niedzieli miesiąca przeznaczona jest na dalsze sprawy związane z potrzebami naszego kościoła i naszej Parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone czy też składane na potrzeby naszego kościoła i naszej Parafii. 
 2. Dziś Nabożeństwo za zmarłych wspomnianych w wypominkach po Mszy św. o godz. 15,oo.
 3. Modlitwy za zmarłych wspomnianych w wypominkach odmawiane są codziennie w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17,oo. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych. 
 4. Przypominamy, że codziennie w dni powszednie oprócz piątków i I Sobót miesiąca odprawiana jest dodatkowa Msza św. o godz. 16,3o. 
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 6. W środę Spotkanie Wszystkich Członków Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszamy. Spotkanie w budynku parafialnym przy ul. Mickiewicza. 
 7. W czwartek Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 17,oo. Zapraszamy. 
 8. W piątek o godz. 16,oo Wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 17,oo Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone z modlitwami za zmarłych wspomnianych w wypominkach i  Msza św. w intencji Czcicieli Bożego Miłosierdzia. 
 9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego przed Adwentem.
 10. W przyszłą niedzielę po Msza św. godz. 15,oo Uroczyste Nabożeństwo z Aktem poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, modlitwy za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące i w intencji wszystkich Członków Wspólnoty Ludzi Modlących się z Dusze w Czyśćcu Cierpiące oraz za wszystkich zmarłych wspomnianych w wypominkach. 
 11. Na prośbę Episkopatu Polski przyszła niedziela będzie dniem szczególnej modlitwy i pomocy na rzecz migrantów z granicy białorusko-polskiej. Po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel. 
 12. W najbliższą sobotę w Parafii Świętej Trójcy o godz. 18,oo Wieczór Uwielbienia. Szczegóły są podane na afiszu w gablocie przed kościołem. 

XXXII Niedziela Zwykła – 07.11.2021 r.

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 15,oo Nabożeństwo za zmarłych wspomnianych w wypominkach i zmiana tajemnic różańcowych. 
 2. Jutro, w poniedziałek spotkanie dla młodzieży klas VI. 
 3. We wtorek spotkanie dla młodzieży klas VII. 
 4. W czwartek /11.XI/ Dzień wdzięczności za wielokrotnie odzyskiwaną niepodległość. Polecać będziemy Bogu naszą Ojczyznę oraz tych wszystkich, którzy oddali życie za Ojczyznę.  
 5. Składka w przyszłą niedzielę jako II niedzielę miesiąca będzie przeznaczona  na dalsze sprawy związane z potrzebami naszego kościoła i naszej Parafii. 
 6. Z tyłu za ławkami wyłożone są formularze na tzw. Wypominki. 
 7. Przypominamy, że codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 17,oo modlimy się za dusze zmarłych wspomnianych w Wypominkach.  Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
 8. Pragniemy poinformować, że od jutra codziennie w dni powszednie oprócz piątków i I Sobót miesiąca będzie odprawiana w naszym kościele dodatkowa Msza św. o godz. 16,3o. 

XXXI Niedziela Zwykła –
Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła-
31.10.2021r. 

 1. Dzisiejsza niedziela to Rocznica Poświęcenia Kościoła. Dziękujemy dziś Bogu za tę świątynię tak pięknie odnowioną i prosimy o dalsze Boże błogosławieństwo we wszystkich pracach przy naszym kościele.
 2. Dziś zmiana czasu z letniego na zimowy. Wszystkie Msze św. dziś według nowego czasu. 
 3. Nabożeństwo Październikowe dziś po Mszy św. o godz. 15,oo. Kończymy Nabożeństwa Październikowe w tym roku. 
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 5. Jutro, w poniedziałek /1 XI / Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele przed południem tak jak w każdą niedzielę. Ostatnia Msza św. będzie o godz. 13,oo. Nie będzie Mszy św. po południu o godz. 15,oo  i  18,oo. 
 6. We wtorek /02.11/, Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. we wtorek w naszym kościele: rano o 7,oo  i  9,oo i po południu o godz. 17,oo. 
 7. Modlitwy za zmarłych wspomnianych w Wypominkach odmawiane będą codziennie w listopadzie, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17,oo. 
 8. Przypominamy o możliwości zyskania odpustów przez cały miesiąc listopad, które ofiarujemy za naszych zmarłych. 
 9. W tym tygodniu I Piątek i I Sobota miesiąca.  
 10. W piątek od 16,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi z racji I Piątku Miesiąca. O 17,oo Nabożeństwo do Miłosierdzia, z modlitwą za zmarłych, Msza św. i zmiana tajemnic dla Członków Straży Honorowej NSPJ. 
 11. W sobotę przed południem odwiedzimy wszystkich zgłoszonych chorych. 
 12. W sobotę z racji I Soboty miesiąca o 16,3o Nabożeństwo ku Czci Niepokalanego serca Matki Bożej połączone z modlitwami za zmarłych i Msza św. niedzielna. Po Mszy św. jak zawsze możliwość przyjęcia Szkaplerza Matki Bożej. 
 13. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15,oo Nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy wszystkich Członków Róż Różańcowych bo będzie rozdanie zmiany na cały rok. 
 14. Pragniemy poinformować, że opłatki na stół wigilijny tak jak co roku rozniosą Członkowie Rady Parafialnej wraz z parafialnym kalendarzem i programem Wizyty Duszpasterskiej.  
 15. Z tyłu za ławkami są wyłożone formularze na tzw. Wypominki. 
 16. Spotkania dla młodzieży klas VI i VII  przygotowującej się do bierzmowania odbędą się w następnym tygodniu. 

XXX Niedziela Zwykła – 24.10.2021r.

 1. Dziś z racji zakończenia Tygodnia Misyjnego, po każdej Mszy św. przed kościołem zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc Misjonarzom. Za wszystkie złożone ofiary z góry składamy serdeczne Bóg zapłać. 
 2. Nabożeństwo Październikowe dziś po Mszy św. o godz. 15,oo. 
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 4. W piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 
 5. Z soboty na niedzielę zmiana czasu z letniego na zimowy. 
 6. W następną niedzielę zakończenie Nabożeństw Październikowych. 
 7. Z tyłu za ławkami są wyłożone formularze na tzw. Wypominki.  Wpiszmy imiona naszych bliskich zmarłych, wrzućmy do skrzynki na to przygotowanej. Przez cały miesiąc listopad będziemy polecać te dusze Bożemu Miłosierdziu we wspólnych modlitwach. 

XXIX Niedziela Zwykła – 17.10.2021 r. 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Misji św. w świecie. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na potrzeby Misji św.  
 2. Przypominamy, że Nabożeństwa Październikowe odprawiane są codziennie w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17,oo. Serdecznie zapraszamy.  
 3. Dziś Nabożeństwo Październikowe po Mszy św. o godz. 15,oo. 
 4. Dziś w mieście Uroczysta procesja dziękczynno-błagalna. Początek o 15,3o w kościele OO. Franciszkanów, zakończenie Mszą św. o 18.oo w Archikatedrze. Wszystkie modlitwy będą ofiarowane w intencji rozpoczynającego się Synodu Archidiecezji Przemyskiej. 
 5. W poniedziałek Święto Św. Łukasza Ewangelisty. Modlić się będziemy w intencji całej Służby Zdrowia. Jest to jednocześnie Dzień Imienin Ks. Łukasza. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji o godz. 17,oo. 
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 7. W piątek / 22 X / Liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. 
 8. W piątek o 16,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu. O 17,oo Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, połączone z Nabożeństwem Różańcowym i Msza św. w intencji wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia. 
 9. W niedzielę / 24 X / Liturgiczne wspomnienie Bł. Ks. Jana Balickiego. Modlić się będziemy o Jego kanonizację. Zachęcamy gorąco do modlitwy przez pośrednictwo Błogosławionego oraz do pielgrzymowania do Jego grobu i relikwii w Archikatedrze.  
 10. Z tyłu za ławkami są formularze na tzw. „Wypominki”. 
 11. Wszystkich Przewodniczących Róż Różańcowych prosimy o podanie aktualnej listy Członków każdej Róży. Zachęcamy do zapisania się i wstąpienia do Wspólnoty Róż Różańcowych. 
 12. W przyszłą niedzielę na zakończenie Tygodnia Misyjnego, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc Misjonarzom. 

XXVIII Niedziela Zwykła – 10.10.2021 r.

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone czy też składane na dalsze sprawy związane z potrzebami naszego kościoła i naszej Parafii. 
 2. Dzień dzisiejszy w całym Kościele obchodzony jest jako „Dzień Papieski”. Z tej okazji dziś po każdej Mszy św. zbiórka do specjalnie przygotowanych puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Szczególnym celem Fundacji jest pomoc uczniom zdolnym, dobrze się uczącym, a pochodzącym z rodzin najbiedniejszych. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. 
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 15,oo Nabożeństwo Październikowe.   
 4. Przypominamy o Nabożeństwach Różańcowych odprawianych codziennie w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17,oo i serdecznie zapraszamy. Zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci. 
 5. We wtorek w naszej Parafii całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy serdeczne wszystkich na chwilę adoracji w ciągu całego dnia. 
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W środę  /13 X / o godz. 20,oo ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszamy. 
 8. W piątek o 16,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu. O 17,oo Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, połączone z Nabożeństwem Różańcowym i Msza św. w intencji wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia. 
 9. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Misyjny. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na Misje św. 

XXVII Niedziela Zwykła – 03.10.2021 r.

 1. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.  
 2. Dziś w czasie Mszy św. o godz. 13,oo poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii św. 
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 15,oo Nabożeństwo Październikowe i zmiana tajemnic różańcowych.
 4. Przypominamy o Nabożeństwach Październikowych odprawianych codziennie w dni powszednie po  Mszy św. o godz. 17,oo. Serdecznie zapraszamy. 
 5. Jutro, w poniedziałek wyjątkowo Nabożeństwo Październikowe będzie o godz. 16,3o i o 17,oo Msza św. 
 6. Jutro, w poniedziałek młodzież z klas VIII przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk J.E. Ks. Abpa Józefa Michalika w czasie Mszy św. o godz. 18,oo. 
 7. Z tego powodu Spotkania dla młodzieży klas VI i VII odbędą się w przyszłym tygodniu. 
 8. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 9. W piątek o 17,oo Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone z Nabożeństwem Różańcowym i Msza św. w intencji Czcicieli Bożego Miłosierdzia. 
 10. W sobotę Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Jarosławiu. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły są podane na afiszach w gablotach przed kościołem. 
 11. Zachęcamy też do słuchania transmisji radiowych przez Radio FARA. Szczegóły też są podane w gablotach przed kościołem. 
 12. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy w całym Kościele „Dzień Papieski”. Z racji obchodzonego „Dnia Papieskiego” w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Szczególnym celem Fundacji jest pomoc uczniom zdolnym, dobrze się uczącym z rodzin biednych.  
 13. Składka w przyszłą niedzielę jako II niedzielę miesiąca przeznaczona będzie na dalsze sprawy związane z potrzebami naszego kościoła i naszej Parafii. 

XXVI Niedziela Zwykła – 26.09.2021 r. 

 1. Dziś ostatni dzień, kiedy można jeszcze zapisać dzieci do I Komunii św. w naszej Parafii. Dzieci otrzymają dziś książeczki uczestnictwa we Mszy św. na cały rok szkolny. 
 2. Jutro, w poniedziałek zapraszamy na Mszę św. na godz. 18,oo młodzież z klas VIII i po Mszy św. na spotkanie. Młodzież ta przyjmie Sakrament Bierzmowania już 4 października. 
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 4. Przypominamy, że od piątku /1 października/ Msze św. w dni powszednie będą odprawiane codziennie wieczorem już o godz. 17,oo i po Mszy św. Nabożeństwo Październikowe. 
 5. Na Nabożeństwa Październikowe serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie wszystkie dzieci i młodzież. 
 6. Również Kancelaria Parafialna od 01.10 będzie czynna od 15,3o do 16,3o. 
 7. W piątek z racji I Piątku miesiąca możliwość spowiedzi św. już od godz. 16,oo. O 17,oo Nabożeństwo Październikowe połączone z Nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego, Msza św. i spotkanie oraz zmiana tajemnic dla Członków Straży Honorowej NSPJ.  
 8. W sobotę przed południem odwiedzimy wszystkich zgłoszonych chorych. 
 9. W sobotę od godz. 16,oo spowiedź św. dla młodzież przystępującej do Bierzmowania, dla Świadków oraz wszystkich z Ich Rodzin i najbliższych. Serdecznie zapraszamy. 
 10. W sobotę, z racji I Soboty miesiąca o godz. 16,3o Nabożeństwo ku Czci Niepokalanego Serca Matki Bożej połączone z Nabożeństwem różańcowym, o godz. 17,oo Msza  św. i możliwość przyjęcia Szkaplerza. 
 11. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 13,oo poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci z klas III, które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii św. 
 12. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15,oo Nabożeństwo Różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych. 

 XXV Niedziela Zwykła19.09.2021 r. 

 1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się za wszystkich pracowników mediów. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Archidiecezjalne Radio Fara. 
 2. Przypominamy o Mszy św. dla dzieci w każdą niedzielę o godz. 13,oo i serdecznie zapraszamy. 
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 15,oo Nabożeństwo ofiarowane za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące. 
 4. Jutro, w poniedziałek zapraszamy na Mszę św. na godz. 18,oo i po Mszy św. na spotkanie młodzież kl. VIII, która już  04 października przyjmie Sakrament Bierzmowania. 
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.  
 6. W piątek jak zawsze od 17,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 18,oo Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia. 
 7. W piątek ks. Tomasz zaprasza młodzież na kolejne spotkanie. 
 8. Przypominamy raz jeszcze o zapisaniu dzieci do I Komunii św. w naszej Parafii. 

XXIV Niedziela Zwykła – 12.09.2021 r. 

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone czy też składane na dalsze sprawy związane z potrzebami naszego kościoła i naszej Parafii. 
 2. Jutro, w poniedziałek spotkanie dla młodzieży klas VIII. 
 3. Jutro /13 IX/ kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20,oo. Serdecznie zapraszamy. 
 4. We wtorek /14 IX/ Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. 
 5. We wtorek spotkanie Akcji Katolickiej i Zespołu Charytatywnego. 
 6. We wtorek spotkanie dla Rodziców dzieci z klas III, które w tym Roku Szkolnym przystąpią do I Komunii św. 
 7. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. 
 8. W czwartek, z racji III czwartku miesiąca Msza św. o godz. 18,oo ofiarowana będzie w intencji Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy. Po Mszy św. spotkanie Grupy Biblijnej. 
 9. W piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji Czcicieli Bożego Miłosierdzia.  
 10. W piątek spotkanie młodzieży – zaprasza ks. Tomasz. 
 11. W sobotę /18 IX/  święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży. 
 12. W przyszłą niedzielę jako III niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 15,oo Nabożeństwo ofiarowane za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące. 
 13. Przyszła niedziela to Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Składka będzie przeznaczona na Radio Diecezjalne „FARA” 
 14. Firma „EUROTERM” ul. Batorego zatrudni mężczyzn i kobiety jako magazynierów. Szczegóły są podane w gablotach przed wejściem do kościoła. 

XIII Niedziela Zwykła –  28.06.2020 r.

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 15,oo Nabożeństwo Czerwcowe.
 2. Jutro, w poniedziałek /29.06./  Uroczystość  św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7,oo;  9,oo  i  18,oo. Składka z  Uroczystości przeznaczona jak co roku  na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 3. Jutro Dzień Imienin ks. Piotra. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji o godz. 18,oo i prosimy o modlitwę w Jego intencji.
 4. We wtorek zakończenie Nabożeństw Czerwcowych.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 7. W piątek z racji I Piątku miesiąca od 17,oo możliwość spowiedzi św. Po Mszy św. zmiana tajemnic dla Członków Straży Honorowej NSPJ.
 8. W sobotę przed południem odwiedzimy wszystkich zgłoszonych chorych.
 9. W sobotę z racji I Soboty miesiąca o 17,3o Nabożeństwo ku czci Niepokalanego serca NMP, o 18,oo Msza św. niedzielna i możliwość przyjęcia Szkaplerza.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15,oo Nabożeństwo i zmiana tajemnic różańcowych.
 11. Przypominamy, że od następnej niedzieli przez miesiąc lipiec i sierpień nie będzie Mszy św. specjalnej dla dzieci o godz. 13,oo.
 12. Już dziś przypominamy, że przez dwie  niedziele lipca tj. 19 i 26 odbędzie się poświęcenie pojazdów i pobłogosławienie kierowców. Każdy otrzyma specjalnie poświęcony medalik lub zafoliowany obrazek św. Krzysztofa wraz z modlitwą do umieszczenia w samochodzie lub w dokumentach.
 13. Przez miesiąc lipiec i sierpień będzie nieczynny Parafialny Punkt „Caritas” obok kościoła.
 14. W najbliższą sobotę /4 czerwca/ rozpocznie się Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Polecajmy wszystkich Pielgrzymów w naszych modlitwach i zachęcamy wszystkich do włączenia się duchowo we wspólne pielgrzymowanie. Szczegóły są podane w słowie Ks. Abpa w gablocie w przedsionku kościoła.
 15. Parafia OO. Franciszkanów zaprasza również w najbliższą sobotę na Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18,3o. Szczegóły również są podane na afiszu w gablocie przed kościołem.
 16. Przypominamy, że I Komunia dla dzieci z klas III odbędzie się 30 sierpnia o godz. 13,oo.
 17. W związku z ulewnymi opadami deszczu w ostatnich dniach, w wielu miejscowościach Archidiecezji Przemyskiej doszło do powodzi i podtopień. W związku z tym na prośbę Ks. Arcybiskupa Adama Szala w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na wsparcie dla poszkodowanych.

Ogłoszenia archiwalne:

8729 gości, w tym 9 dzisiaj