Niedziela Męki  Pańskiej – Palmowa 20.03.2016 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela, to Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm w czasie każdej Mszy św.
 2. Po Mszy św. można nabyć „paschaliki” oraz „baranki” na stół wielkanocny.
 3. Po Mszy św. można jeszcze do puszek złożyć ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 4. Gorzkie Żale dziś jak zawsze po Mszy św. o godz. 15,oo z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy.
 5. We wtorek w naszej parafii spowiedź św. Świąteczna. Spowiedź trwać będzie przez cały dzień. Przed południem od godz. 9,oo do 12,oo. Po południu od 14,oo do 17,oo. Serdecznie zapraszamy. Będą księża z całego dekanatu.
 6. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18,oo. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i Droga Krzyżowa ulicami naszej Parafii. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do 22.oo.
 7. W Wielki Piątek od godz. 7,oo adorujemy Pana Jezusa w Ciemnicy. O godz. 9,oo w kościele wspólna Droga Krzyżowa. Adoracja Krzyża dla dzieci w piątek o godz. 13,oo. Dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci. Do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy przez cały dzień serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie Róże Różańcowe. Liturgię Męki Pańskiej w Wielki Piątek rozpoczniemy również o godz. 18,oo. Po jej zakończeniu przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do 22,oo. Adoracja młodzieży od 21,oo.
 8. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – nie ma żadnej dyspensy.
 9. W Wielką Sobotę od godz. 7,oo adorujemy Pana Jezusa w Grobie. Poświęcenie pokarmów co pół godz. od godz. 9,oo do 15,oo. Do kosza możemy w tym dniu złożyć swój dar dla najbiedniejszych. Rozdzieleniem tych darów zajmie się Parafialny Zespół Charytatywny i Akcja Katolicka. Po dary złożone mogą zgłaszać się potrzebujący w sobotę od godz. 15,oo do 16,oo w punkcie „Caritas”.
 10. Parafialny Zespół Charytatywny oraz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przygotowali również w tym roku „Paschalny Chleb Miłości” na stół wielkanocny. Wszystkie złożone ofiary zostaną przeznaczone na prowadzenie działalności charytatywnej w naszej parafii na rzecz najbardziej potrzebujących pomocy.
 11. Liturgia Wielkiej Soboty z poświęcenie ognia rozpocznie się również o godz. 18,oo.
 12. W przyszłą niedzielę zmiana czasu z zimowego na letni.
 13. Rezurekcja w Wielką Niedzielę o godz. 6,oo. Kolejne Msze św. w Wielką Niedzielę tak jak w każdą niedzielę czyli o godz. 8,3o 10,oo 11,3o, 13,oo. Nie będzie w Wielką Niedzielę Mszy św. o godz. 15,oo i 18,oo.
 14. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 15,oo i 18,oo.
 15. Składamy podziękowanie za udział w Rekolekcjach i piękne świadectwo wiary.
 16. Ponawiamy prośbę o przyjęcie do naszych domów młodzieży na ŚDM w lipcu.
 17. Parafialna Pielgrzymka do Warszawy – Niepokalanowa – Lichenia – Częstochowy – Łagiewnik /21 – 23 maja / sobota-niedziela- poniedziałek.

<< POWRÓT

143 gości, w tym 1 dzisiaj