Niedziela V Zw. w Roku Lit. 7.02.2016 r.

 1. Dziś w czasie Mszy św. o godz. 13,oo poświęcenie i rozdanie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość. Zachęcamy bardzo gorąco do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość oraz w intencji uzależnionych i za ich rodziny.
 3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się 40-dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Bierzmy chętnie udział w Nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej, a zwłaszcza w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Za udział w tych Nabożeństwach zyskuje się odpusty pod zwykłymi warunkami.
 4. W Środę Popielcową Msze św. w naszym kościele zostaną odprawione: rano o godz. 7,oo i 9,oo; a po południu o godz. 16,oo i 17,oo. Wszystkie Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem.
 5. Składka w Środę Popielcową będzie przeznaczona na działalność charytatywną jako jałmużna wielkopostna.
 6. W środę Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. Zaleca się pielęgnowanie zwyczaju zabierania dla nieobecnych poświęconego popiołu jako znaku łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty. Będą przygotowane woreczki ze szczyptą popiołu.
 8. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.
 9. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.
 10. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16,oo. Dla wszystkich Droga Krzyżowa o godz. 17,oo połączona z Nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego i Msza św.  Dla młodzieży Droga Krzyżowa o godz. 19,oo. Serdecznie zapraszamy wszystkich, dzieci, młodzież i dorosłych.
 11. W niedzielę Nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 15,oo. Msza św. będzie bez kazania i Nabożeństwo z kazaniem pasyjnym.
 12. Przez cały Wielki Post po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego Grobu.
 13. Składka w przyszłą niedzielę jako II niedzielę miesiąca będzie przeznaczona na dalsze sprawy związane z działalnością naszego kościoła i naszej Parafii.
 14. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% z podatku na rzecz dzieci z naszej Parafialnej Świetlicy. KRS 0000064503 podany jest na ulotkach oraz na banerze, na bramie wejściowej do kościoła.

<< POWRÓT

159 gości, w tym 1 dzisiaj